Nesdílený internet

Vše, co se týká sdílení a stahování souborů nejen v síti Vlašimnet...
Odpovědět
petr7209
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 19. bře 2009 20:33:50

Nesdílený internet

Příspěvek od petr7209 »

Chci se zeptat,když uvádíte,že váš internet je nesdílený,proč mě nejde stahovat např. z rapida nebo hellshare,píše mě to,že již něco stahuji,přesto že nestahuji vůbec nic.Proto z rapida raději vůbec nestahuji,nemohu se tam dostat klidně celí den.na hellshare mi to píše toto:Stahujete souběžně více free downloadů než je maximum (max. 1) nebo jste za poslední hodinu stáhl více MB než je maximum (max. 750 MB za hodinu)!
Ab já za celý den vůbec nic nestahoval.Předem dík za odpověď.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesdílený internet

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,
pokusím se na Vaši otázku srozumitelně odpovědět. Internet je opravdu nesdílený, to se týká garantovaných rychlostí, odstupňovaných našimi paušály.
Ale princip Wi-Fi sítě je následující. Jste připojen na nějaký vysílač, ten jen připojen zase na jiný a tak postupně až do Vlašimi, kde je naše centrální konektivita a na našem centrálním serveru zde probíhá i překlad adres. To znamená, že po celé cestě je kapacita dimenzována tak, abyste nesdílel rychlosti s nikým jiným. Toto ale nejde udělat ohledně IP adres (které umožnují komunikaci a jednoznačně identifikují, kdo co požaduje za data, kam a kudy je poslat), kde je Vámi popisovaný problém. Všichni uživatelé připojeni v určité oblasti jsou do internetu propojení pomocí společné brány, která má svou danou a jednu IP adresu. Takže na internetu vystupují všichni zákazníci dané lokality pod jednou adresou. Tuto adresu brány registrují všechny Vámi zmíněné servery. Takže Vám odpovídají na Váš požadavek, že stahujete i když může stahovat někdo jiný v dané oblasti. A jelikož má Vlašimnet několik tisíc klientů, je tato možnost stále častejší.
Jediné východisko je požádat o zřízení veřejné IP adresy, která Vám zajistí jednoznačnou identifikaci na internetu včetně všech výhod (možnost stahování) ale i mnoho nevýhod. Více informací naleznete zde: http://www.vlasimnet.cz/index.php?optio ... &Itemid=39 a co se týká poplatků za ni zde: http://www.vlasimnet.cz/index.php?optio ... &Itemid=30.
Snad jsem vám situaci objasnil, kdyby něco nebylo jasné, můžeme téma rozvést.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
petr7209
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 19. bře 2009 20:33:50

Re: Nesdílený internet

Příspěvek od petr7209 »

Děkuji za vaši bleskovou odpověď,vše jsem zcela pochopil.
Z Vaším připojením jsem velmi spokojen a nebudu nic na tom měnit.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesdílený internet

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
děkuji za reakci. Snažíme se odpovídat co nejrychleji, jak čas dovolí.
Jinak kdybyste chtěl veřejnou IP adresu a bylo Vám známo jak její zpoplatnění, tak hlavně i její výhody i nevýhody, ozvěte se mi na e-mail.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět