RapidShare

Vše, co se týká sdílení a stahování souborů nejen v síti Vlašimnet...
bukvice
Příspěvky: 2
Registrován: pát 31. říj 2008 17:24:24

RapidShare

Příspěvek od bukvice »

Zdarec,
mám premium účet na rapidu a nejde sosat. Nevíte co se děje? Normálně sem tahal nostop a teď prd. :evil: :evil: :evil:
VojtaHulice
Příspěvky: 25
Registrován: pát 12. zář 2008 13:49:10

Re: RapidShare

Příspěvek od VojtaHulice »

Taky mi to nejede, dopoledne to šlo.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: RapidShare

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,

zkoušel jsem jít přímo na stránky www.rapidshare.com z několika míst na internetu (i z jiné konektivity) a ani web nechodí. Proto zřejmně nepůjde ani stahování. Toto opravdu nijak neovlivníme. Pokud Vám nechodí přímo nějaký web atd., musíte se obracet přímo na správce nebo autora daného webu.
Při hledání informací jsem na webu www.predplacenky.cz našel tyto informace, možná jste překročil nějaký ten nový limit, nebo tak.

Cituji:

Rapidshare.com snížil datový limit na 80 GB/měsíčně
(23.10.2008)
Firma Rapidshare.com snížila datový limit na 80 GB/měsíc (2,66 GB/den). Toto opatření se týká pouze nově objednaných premium účtů a prodloužení, které bylo uskutečněno od dnešního dne (bere se datum aktivace). Firma Rapidshare.com toto učinila z důvodu zamezení zdražování premium účtů, které hrozilo. U stávajících premium účtů se tudíž datový limit nemění, celkem však uživatelé mohou nasbírat pouze 10 GB dat z nevyčerpaného limitu.

Třeba Vám v diskusi pomohou jiní uživatelé naší sítě.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
frkotik
Příspěvky: 4
Registrován: pát 31. říj 2008 21:10:44

Re: RapidShare

Příspěvek od frkotik »

Dobrý večer všem,

mně také rapidshare nejede, ale např. mojí přítelkyni (jihlava) jede, tak nevím, kde je zakopaný pes. S limitem to asi nic moc společného nemá, když se nezobrazí ani stránka http://www.rapidshare.com

Budu rád za další názory.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: RapidShare

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,
tak jsem psal přímo na rapidshare.com a zjistil zajímavou informaci. S novými datovými limity (viz. citace v mé první odpovědi) zavedli i další restrikce a omezení. Pokud je z jedné IP adresy používáno více jak snad 10 (ještě není stanovený přesný limit) premium účtů, je přístup z adresy na 24 hodin zablokován. Nejdou ani zobrazit stránky a nic. Již jsem za Vlašimnet proti tomuto rozhodnutí psal negativní názor. A jelikož celé sekce Vlašimnetu vystupují pod jednou IP adresou je problém zcela jasný, tento problém nastane u všech lokálních ISP, kteří pracují na tomto principu. Myslím, že limit bude buď dostatečně zvýšen a nebo zrušen, uvidíme časem.

Jediné východisko je použití primární veřejné IP adresy (vysvětlení pojmů a rozdílů adres je zde). Její přidělení u nás není problém (podrobné informace zde). Toto opatření bylo zavedeno ze strany rapidshare.com pro logování provozu a případné poskytnutí informací orgánům činným v trestním řízení (už takto se pohybují na hranici zákona a toto má přispět k odhalování šíření nelegálních dat).

Případné nové informace Vám hned sdělíme zde v tomto vláknu našeho fóra.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
bukvice
Příspěvky: 2
Registrován: pát 31. říj 2008 17:24:24

Re: RapidShare

Příspěvek od bukvice »

Zdar :evil: ,
tak jsem teď volal kámošovi, jemuž fotr platí tu nej linku a má veřejné IPčko. A fakt mu to fachá, mě doma ne :evil:
Ale kámoš je teda zase na netu podle vašeho článku sám za sebe. Takže poldové ví co sosnul? :ugeek:
frkotik
Příspěvky: 4
Registrován: pát 31. říj 2008 21:10:44

Re: RapidShare

Příspěvek od frkotik »

No to je teda pěkný... Je otázka, jak dlouho to bude trvat, než si to rapidshare uvědomí a jestli skutečně navýší nebo zruší ten limit. Protože kdo má premium, tomu to celkem vadí.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: RapidShare

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý pozdní večer,
to frkotik : Věřím, že se umoudří a limit dají buď štědrý nebo zruší úplně, uvidíme. Je pravda, že Rapidshare je jedním z největších šiřitelů nelegálních dat na světě, nakonec může být rád, že ještě existuje. Už párkrát měl být zakázán úplně. Uvidíme, jak to dopadne. Takto každopádně premium účty ztrácí skoro svůj smysl a výhody :|
to bukvice : Ano, ten, kdo má na internetu veřejnou IP adresu, je přesně dohledatelný. No a pokud to příslušné orgány zajímá a mají toho na dotyčného dost, mohou jít zaklepat přímo k němu na dveře.
Ale nepodlehněte iluzím - povinností ISP je logovat veškerý provoz na síti (i vnitřních adresách), zde se dá také vše dohledat (až 6 měsíců zpět). Ale je to složitější a zdlouhavější. To už by toho muselo být opravdu hodně a nebo hodně výrazné porušování zákonů. Prostě jsou věci, co se nemají dělat, a vše je postižitelné a dohledatené. Na Rapid stále producenti autorských práv (hudby, filmů atd.) neustále útočí, uvidíme, kdo to časem vzdá, nebo podlehne.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
frkotik
Příspěvky: 4
Registrován: pát 31. říj 2008 21:10:44

Re: RapidShare

Příspěvek od frkotik »

to admin:

taky jsem jim pro jistotu napsal, ono čím víc lidí si bude stěžovat, tím se rychleji dají věci do pohybu... Když by to mělo trvat nějak déle, asi bych přešel na tu svou vlastní IP.

to all:

je warez a "warez", mezi tím, jestli někdo stahuje fungl nové visty a nebo třeba nějaký televizní seriál z české produkce, je velký rozdíl.
A druhá věc je sdílení, pokud nesdílím, taky jsem relativně v klidu. To je taky důvod, proč bych nikdy nikdy nešel do P2P nebo torrentů, ale jedu v html.
frkotik
Příspěvky: 4
Registrován: pát 31. říj 2008 21:10:44

Re: RapidShare

Příspěvek od frkotik »

Tak abych to potvrdil, po půlnoci normálně funguju, takže je to ono... Teď je jen otázka času, kdy se přihlásí dalších devět lidí... :evil:
Odpovědět