Navyšování rychlostí

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Navyšování rychlostí

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
dnes začalo každoročně slibované navyšování rychlostí. Zárověň s tímto je zaváděn nový systém QoS. V tomto vlákně prosím pište své náměty a připomínky.

Zatím je provedeno navýšení na centrále ve Velíši a pokud vše dobře půjde bude dnes hotova ještě Divišov - vodárna a Miřetice.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
future
Příspěvky: 16
Registrován: stř 11. úno 2009 7:45:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Navyšování rychlostí

Příspěvek od future »

Dobry den,
Kdyz se tak divam na pripojeni/ceniky, tak me ponekud zarazi uvadene hodnoty. Ja pouzivam od sameho zacatku rychlost 512 - 792 kbps za 585,- Kc a stahovalo mi to max. 95 KB/s (coz by odpovidalo), ale nedavno jsem si vsiml, ze za stejnou cenu se poskytuje rychlost jiz vyssi tj. 1024 - 4096 kbps. Pokud jsem to tedy spravne pochopil, melo by mi to byvalo stahovat rychlosti 128 KB/s, ale me to porad "jelo" a "jede" jen 95 KB/s :( ? Navic ode dneska tam vidim 1280 - 4096 kbps - 585,- Kc. Tak se chci zeptat, zdali mi to po tomto navyseni pojede aspon tech 128 KB/s ?
Ono je hezke, ze vsem nabizite "strop" 4096 kbps bez rozdilu za poplatek, ale uvital bych garanci te dolni hodnoty vuci poplatku. Nerad bych totiz zjistil, ze mi to jede stejne, jako nekomu, kdo si plati jen 385,- Kc. :x

P.S. Samozrejme ze co se tyce rychlosti stahovani, tak beru v uvahu rezijni bity pro kontrolu paketu atd..., cili ze rychlost pripojeni neni totozna s rychlosti stahovani. ;)
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Navyšování rychlostí

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
Vy jste připojen mimo centrálu, které se navyšovaly v první vlně. Takže až se navýšení provede i u Vás, skutečně budete stahovat minimálně těch 128 kb/s, nemusíte se bát, že by Vám linka jela stejně rychle jako za minimální paušál. To by pak byl rozdíl v paušálech trošku zbytečný, nemyslíte?
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
future
Příspěvky: 16
Registrován: stř 11. úno 2009 7:45:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Navyšování rychlostí

Příspěvek od future »

Dobry vecer,
Dekuji za rychle informace ;) Jeste by me tedy zajimalo, jaka bude u me ta spodni rychlost. Zdali 1024 kbps, nebo 1280 kbps Vami zminovanych v ceniku pripojeni. Jde mi jen o to, abych vedel podle ceho se mam informovat, jakou ze mam garantovanou spodni rychlost.

Jinak muzu rici, ze jsem s Vasimi sluzbami velice spokojen 8-)
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Navyšování rychlostí

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
ke všem rychlostem se u minima přičte 256 kbps. Takže pokud platíte 585,- Kč, měl byste mít minimální rychlost 1280 kbps.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět