Přechod od jiného poskytovatele ...

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
voky5
Příspěvky: 5
Registrován: pát 26. bře 2010 21:48:26

Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od voky5 »

Zdravím ,

chtěl bych přestoupit od poskytovatele , jedná se o wifcom . Rychlost tohoto internetu je mizerná . Chci se zeptat , kolik by stál přestup a jakou mi Vlašimnet může zaručit rychlost . Jsem mladý člověk a hodně stahuju , tudíž mi rychlost 150 kb/s ( jakož tomu bylo u wifcomu ) nestačí . :?: :roll:
Naposledy upravil(a) voky5 dne pát 26. bře 2010 21:58:18, celkem upraveno 1 x.
voky5
Příspěvky: 5
Registrován: pát 26. bře 2010 21:48:26

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od voky5 »

Tím nechci říct , že rychlost je jediný problém . Internet padá , kolísá . Lokalita Vlašim/Vorlina
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od okoun »

nejsem z vlašimnetu, ale nasnaším wifcom...

hlásil si jim to že ti to jede tak pomalu a né těch jejich reklamních 5Mb/s? co ti na ro řekli?
jaké máš latence? (třeba příkaz: ping seznam.cz)
můžeš poslat výpis cesty do internetu? (příkaz v řádce: tracert seznam.cz)
kolik si platil za měsíc?
připojení pomocí 2,4 GHz nebo 5GHz?
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,
přechod od jiné společnosti k naší síti je zdarma. Co se týká rychlosti, máte u nás garantovaný základ, viz náš ceník, podle tarifu, který si vyberete. Pro více informací se mi ozvěte na mail.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
voky5
Příspěvky: 5
Registrován: pát 26. bře 2010 21:48:26

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od voky5 »

Zdarma úplně všechno ? Nebo přístroj , příjmač si budu platit sám ? .. Jinak bych objednal tu nejlevnější verzi , protože stejnak tam nejsou takové rozdíly .. Jen se chci zeptat , rychlost stahování by se mohla pohybovat nad hranicí 500 kb/s , že ?

Ano hlásil , je to půl roku na zpět , vyměnil nám tady rounter , ale rychlost internetu neběžela víc jak 1300 kb / s ... Takže 5000 kb/s nedosáhla nikdy .. Jak jsem psal , stahování nešlo nad 250 kb/s , teďka to běží max 180 kb/s .. Včera večer , jsem ani nemohl být na intenetu , protože každých 10 sekund to vyhledávalo poskytovatele , takže něco na princip přihlašování a odhlašování ... Jediné na co si nemohu stěžovat když běží internet , je ping .. Při hraní různých onlinovek , například counter strike , modern warfare 2 , nešel ping na 50 .. Jinak mám 5 gigové pásmo a platíme 290 ,-
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
ano při přechodu od jiné společnosti je instalace zdarma. Pokud se nějaké díly dají použít, tak se použijí, pokud ne, provedeme jejich výměnu tak, abychom mohli garantovat vše potřebné.

Rychlost stahování se bude pohybovat podle objednaného tarifu. Důležité je však pamatovat na přepočet, který občas mate. Rychlost připojení je udávána v jednotkách kbps a rychlost stahování v kb/s. Platí, že 1 kb/s = 8 kbps. Z toho vyplývá, že u našich tarifů nebude rychlost stahování přes 500 kb/s. Bude nižší, ale stálá.

Pokud bydlíte na Vorlině v nějaké bytovce, plánujeme do budoucna i zde poměrně zásadní inovaci sítě.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
voky5
Příspěvky: 5
Registrován: pát 26. bře 2010 21:48:26

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od voky5 »

Budu si to pamatovat ;-) Takže pokud dobře počítám , rychlost stahování pro ten úplně základní tarif bude od 128 kb/s do 512 kb/s . Jinak bohužel bydlím v rodiném domě , takže toto se mě netýká ;) Ještě se ozvu , pokud problém nevyřeším .
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
je to tak, jak píšete. Pokud byste měl zájem, ozvěte se.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od okoun »

můžete prosím ješte zkopírovat výsledek příkazu tracert seznam.cz

děkuji
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: Přechod od jiného poskytovatele ...

Příspěvek od harold »

voky5: Takže pokud dobře počítám , rychlost stahování pro ten úplně základní tarif bude od 128 kb/s do 512 kb/s .



Maximálně na začátku stahování 10 sekund ti to bude klesat od 300kb/s až do tech 128kb/s, pak se ti to už nezvedne a bud ta rychlost bude stala tech 120 kb/s nebo se ti bude pohybovat ve dne kolem 50 kb/s-120kb/s,mě to dělá takhle ve dne,jinak v noci to stahuje tech 150 kb/s co platím já,a to je prej nesdílený,tak nevím proč to ve dne takhle ta rychlost kolísá.
Odpovědět