Čtvrtá fáze výstavby optické sítě

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
Neal
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. srp 2008 21:26:24

Re: Čtvrtá fáze výstavby optické sítě

Příspěvek od Neal »

Dobrý den, po delší době se vracím k našemu tématu ohledně použití wifi routerů v panelovém domě, který jsme zde spolu řešili.

Doba trochu pokročila a tak bych se rád zeptal, zda se něco v tomto směru mohlo změnit.

Jde o následující:

Dnes už se běžně nabízí routery pracující v pásmu 5GHz v normě A. Např. výrobce routerů, které dodáváte do domáností už tento model také prodává.. Osobně mám doma notebook, který zvládá wifi v normě A. Nutno připomenout, že jsem v paneláku, nicméně stále nějak nemohu přijmout fakt, že tyto routery a technologie nejsou do panelových domů, ale pouze pro uživatele někde na venkově, jak jste tehdy psal.. Takových je přece oproti "panelových" podstatně méně.. Navíc to, že jsem v panelovém domě, neznamená, že tu máme překážky v podobě X zdí.. konkrétně sedím v obýváku a router mám 1 metr před sebou.

Jak to vidíte dnes, myslíte si stále, že koupě takového routeru spolu v kombinaci se zařízením (notebookem), který tuto technologii podporuje nemá smysl?

Rád bych dosáhnul výsledku cca 3x násobného zvýšení rychlosti oproti stávajícímu stavu za použití těchto technologií.. Chci na mobilních zařízeních věci streamovat buď z internetu nebo z domácíhí sítě než si v kompromisu stahovat věci na každé zařízení extra a potom rychlost neřešit, což jste také minule navrhoval, ale to jde proti logice věci..

Díky za každý názor.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtvrtá fáze výstavby optické sítě

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,

určitě si routerem na 5 GHz pomůžete, pokud nepůjde přes zdi. Jen pamatujte na naastavení indorových frekvencí dle ČTÚ. Ale z optiky prostě kabel je nejkvalitnější, to platí stále.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět