Sázavanet

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
petr7209
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 19. bře 2009 20:33:50

Sázavanet

Příspěvek od petr7209 »

Přišla mi nabídka od poskytovatele internetu sázavanet,což by pro mne bylo o 100,-kč měsíčně levnější.
Nabízejí garantovanou rychlost 3Mbps,což je také lepší,než stávající připojení u Vás.
Také mi píší toto:
Pro zákazníky kteří stahují velké objemy dat - zejména filmy a hudbu máme aktivovaný tzv. noční provoz. Linka se od 24:00 do 6:00 otevře na 8-10 Mbps trvale a umožní rychlé stahování.
Ještě doplním že zařízení je provozováno v pásmu 5Ghz (modernější a rychlejší technologie) nikoliv 2,4Ghz (technologie již nepoužívaná). Vlašimnet v Chabeřicích používá bohužel stále 2,4Ghz.
Co Vy na to?
Přemýšlím o přechodu,ale nevím,třeba se samy chytíte za nos a něco s tím uděláte.Obzvláště o víkendech jede net hrozně.
Hezký den,Rozehnal.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Sázavanet

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

v Chabeřicích je pásmo 5 GHz samozřejmě dostupné, pokud máte zájem není problém se ozvat (viz baner na úvodní stránce našeho webu), informovat se a nechat se zdarma přepojit.
Pokud Vám jde pouze o peníze, můžete zase využít naší nabídky na výhodná předplacení, nebo obě věci zkombinovat, doporučuji zavolat na naší infolinku 326 / 551005 nebo poslat e-mail na info a tam jednotlivé varianty probrat a dohodnout si detaily. U nás můžete očekávat navýšení rychlostí tak jako každý rok a to včetně garantů.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Sázavanet

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den ještě jednou,

díval jsem se na Vaši linku a nechápu, proč se ptáte na 5 GHz, když jste připojen pomocí datového rozvodu přímo z našeho vysílače. Také jsem si vytáhl Vaše poslední meření (viz obrázek) a nemyslím si, že byste si přechodem k zmíněnému poskytovateli pomohl.
Chab.JPG
Chab.JPG (42.49 KiB) Zobrazeno 17738 x
Pokud Vám jde o cenu, nabízím Vám předplacení, pak se dostanete na Vámi požadovanou cenu. Jako poslední by Vás mohlo potěšit, že se Vás týká upgrade RR spojů (viz aktualita na webu) z Vlašimi do Miřetic, který proběhne 4.12. (pokud dovolí počasí). Poté bude stabilita rychlosti ještě lepší.

Pokud byste chtěl řešit něco konkrétního, obraťte se na mě prosím po víkendu osobně (o víkendu jsem pracovně mimo). Děkuji
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
petr7209
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 19. bře 2009 20:33:50

Re: Sázavanet

Příspěvek od petr7209 »

Děkuji za info.
Již se toho naslibovalo z valašimnetu až dost.
Myslím,že o 100,- kč.měsíčně je až dost,a proč bych si měl předplácet na celý rok?
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Sázavanet

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

taková je naše nabídka, zda-li ji přijmete nebo ne je na Vás.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Sázavanet

Příspěvek od okoun »

petr7209 píše:Děkuji za info.
Již se toho naslibovalo z valašimnetu až dost.
Myslím,že o 100,- kč.měsíčně je až dost,a proč bych si měl předplácet na celý rok?
Proč? No aby Vás to snad vyšlo levněji, když Vám jde tak o cenu a ne o kvalitu. I když takových lidí je tu hodně :lol:
Ale myslím si s určitostí, že se vratátíte a zjistíte, že to není tak pohádkové jak se píše.
Víte mě už stačí jen to, že nabízí nějaký jednotný tarif Až 12Mbps za 250,- Kč vč.DPH. Na to slůvko AŽ už jsem dost alergický :lol:
petr7209
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 19. bře 2009 20:33:50

Re: Sázavanet

Příspěvek od petr7209 »

petr7209 píše:

Děkuji za info.
Již se toho naslibovalo z valašimnetu až dost.
Myslím,že o 100,- kč.měsíčně je až dost,a proč bych si měl předplácet na celý rok?


Proč? No aby Vás to snad vyšlo levněji, když Vám jde tak o cenu a ne o kvalitu. I když takových lidí je tu hodně
Ale myslím si s určitostí, že se vratátíte a zjistíte, že to není tak pohádkové jak se píše.
Víte mě už stačí jen to, že nabízí nějaký jednotný tarif Až 12Mbps za 250,- Kč vč.DPH. Na to slůvko AŽ už jsem dost alergický
---------------------------------------------------------------------------------------------
A kdo zde hovoří o AŽ? Já jsem napsal,že mají garantovanou rychlost 3mbps.
Stačí se naučit číst.
A o jaké kvalitě mluvíte?
Koukal jsem,že i Zruč odmítla optiku,ta konkurence je holt sviňa.
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Sázavanet

Příspěvek od okoun »

petr7209 píše: A kdo zde hovoří o AŽ? Já jsem napsal,že mají garantovanou rychlost 3mbps.
Stačí se naučit číst.
A o jaké kvalitě mluvíte?
Koukal jsem,že i Zruč odmítla optiku,ta konkurence je holt sviňa.
No číst snad umím a z jejich nabídky jsem nezjistil žádné 3Mb/s. Pravda je tam nějaké okénko pro zvláštní vyjednávání o ceně a rychlosti, ale tak to má každá firma a vše záleži na dohodě, která asi nebude dvakrát férová, když to ani nechtějí zveřejnit, ale to je jedno.
Ofíko tam prostě 3Mb/s nenabízejí, nebo zašlete přímo citaci, kde to nabízí, jestli je to tak že jedna pani povídala, tak bez komentáře.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Sázavanet

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

do vaší diskuze se nijak montovat nebudu. Jediné, na co musím reagovat, je ta lež o optice ve Zruči n./S. K obrázku asi není potřeba další komentář.
MU_Zruc_souhlas.JPG
MU_Zruc_souhlas.JPG (107.87 KiB) Zobrazeno 17520 x
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
petr7209
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 19. bře 2009 20:33:50

Re: Sázavanet

Příspěvek od petr7209 »

Dobrý den,
rozhodně se nechci s Vámi nijak hádat.
Vím,jak je to s optikou ve zruči.A to mne právě dost mrzí,že budou mít,jako ve Vlašimi proti mně několikanásobně vyšší rychlost a k tomu dostupnou televizi.
Sám jsem se ještě nerozhodl,je to puze levnější o 100,-kč měsíčně,což dnes už není žádná velká suma.Ještě počkám,jak to bude vypadat dál.
Jinak si prosím nemyslete,že jsem nějak proti Vám,to rozhodně ne.Naopak,Vašemu Vlašimnetu moc přeji jen to nej.
Ale jak říkám,trochu mě mrzí,že jsem pouze na anténě,takže mi to přijde truchu nespravedlivé oproti optice.
Také mě mrzí,že když tady byli technici od Vás,dali sem router a nic se neptali.Raději bych si připlatil za vi-fi.
Přeji hezký den.
Odpovědět