Problém s načítáním některých stránek

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
zemi8
Příspěvky: 3
Registrován: sob 10. led 2015 19:49:10

Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od zemi8 »

Dobrý den,

s Vaším internetem jsem byl vždy velmi spokojený a to samé platí i s chováním a domlouvou techniků atd.

Bohužel v poslední době internet zlobí. Zhruba před rokem mi byl vyměněn router za černý D-Link kvůli podpoře Playstation 4 (IPv6). Vše fungovalo naprosto bez problémů a byl jsem velmi spokojený. Ale kolem Vánoc nastaly problémy. Nejdříve mi přestala fungovat stránka facebook. To vyřešil technik změnou DNS a facebook již chodí. Od včerejšího dne mi zase nenabíhá archiv ČT. Do čtvrtka archiv ČT fugnoval v pořádku a výpadek nemají, protože na jíném internetu chodí.0 Někde na diskusních fórech a v nápovědě CT jsem našel, že by mohl být problém v nastavení routeru v nějakých portech. Tak nevím, jak to nyní vyřešit? Doufám, že ten archiv ČT vyřešíme, ale bojím se, aby to postupně takto nepostupovalo a zanedlouho se opět neobjevila nějaká stránka co nebude fungovat. Jiný router s podporou IPv6 pro PS4 asi nedodáváte, že? Děkuji

Edit: Adresu jsem zaslal v SZ
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,

měla by stačit aktualizace FW v routeru, nebo jej vyměníme za nový. V pondělí se ozve technik.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Aluvian
Příspěvky: 13
Registrován: úte 02. pro 2008 21:21:30

Re: Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od Aluvian »

Dobrý den, mám ten stejný problém z ničeho nic mi přestalo jít vysílání archivu ČT a vůbec celého iVysílání od 4eské teleize. Když se se stejným notebookem připojím na jiný internet iVysílání funguje. Dejte mi prosím vědět jak jste problém vyřešili...Děkuji
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
tak to je už divné, oba jste z jiných lokalit. Napíšu mail na CT, zda-li někde není nějaká blokace apod.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

vyjádření ČT, které mi přišlo. Jako alternativu zatím můžete využít naši službu sledovanitv.cz
Na přelomu roku Česká televize kompletně přešla v archivu iVysílání na nového poskytovatele. Z tohoto důvodu může docházet u některých uživatelů k problémům s přehráváním, které průběžně monitorujeme a snažíme se je co nejdříve odstranit. Za tyto komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

http://www.ceskatelevize.cz/faq/nova-media/139/

Váš email ještě pro jistotu předáváme našim technikům k případnému ověření.

Budeme rádi, když se s důvěrou opět obrátíte na Divácké centrum České televize
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
zemi8
Příspěvky: 3
Registrován: sob 10. led 2015 19:49:10

Re: Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od zemi8 »

Dobrý den,

myslím si, že to nebude problém ČT. Na stejném notebooku, ale u jiného poskytovatele archiv ČT chodí a to otevírám naprosto stejný pořad. A i přes aplikaci ivysílání pro mobilní telefony s operačním systémem Android si přes Vlašimnet nespustím nic a ve stejný okamžik přes datové připojení ano. Ověřil to zde i technik... Pokud by to byla chyba na straně ČT, tak bych se tam nedostal asi ani přes datové připojení nebo přes jiného poskytovatele. A v e-mailu je zmínka, že archiv přešel na nového poskytovatele na přelomu roku, ale mně archiv přestal fungovat až 09.01.2015 a do té doby fungoval naprosto v pořádku. Jinak za aplikaci sledování TV děkuji, ale bohužel koukám i několik dní dozadu a ne pouze 36 hodin.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

problém bude někde na propoji mezi konektivitami, proto to nemusí chodit z naší sítě a z jiných ano. Uvidíme co technici ČT vymyslí.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
zemi8
Příspěvky: 3
Registrován: sob 10. led 2015 19:49:10

Re: Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od zemi8 »

Dobrý den,

nevím, jestli jste něco vy nebo ČTnastavovali, ale dnes archiv ČT již chodí, tak doufám, že to vydrží.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načítáním některých stránek

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
ČT na propojeních stále pracuje, výpadky nelze podle informací ještě zcela vyloučit.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět