rychlost

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: rychlost

Příspěvek od harold »

mužu se zeptat,co mužu stahovat jestli budu mít veřejnou IP?? já mám neveřejnou a nejde mi stahovat z rapidshare
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 734
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,
i s veřejnou IP adresou můžete stahovat pouze jeden soubor z RapidShare, takže zde Vám asi nepomůže. A musím Vás upozornit na rizika s toho plynoucí viz. naše FAQ.

Cituji :

Veřejné IP adresy (oproti privátním) mají své výhody i nevýhody.

Výhody jsou zejména :
- přímá dostupnost počítače z venku z Internetu, například z práce, od kamarádů mimo Vlašimnet atp.
- možnost provozování veřejných serverových služeb, např. webové stránky, FTP, SSH
- přímá komunikace některých programů - například přenosy souborů přes ICQ
- vyžadováno některými síťovými hrami

Nevýhody jsou :
- ztráta ochrany proti virům a útokům hackerů - každý si musí řešit sám
- ztráta anonymity - je jasné, kdo kam přistupuje riziko pro nezkušené uživatele
- pokud na počítači sdílíte nelegální věci nebo máte nelegální software, mohou jít úřady a instituce, které to zajímá, přímo k vám. Jak se říká: "Na internetu jste sami za sebe".
- na žádost Policie ČR musíme sdělit, kdo veřejnou IP adresu používá (například používá P2P sítě, torrenty, jiné výměnné sítě a sdílí, co nemá).


Proto Vám raději doporučuji premium účet, jeho výhody jsou zřejmé. I zde můžete stáhnout max. 25 GB dat za týden, více nedovolují. Také je zde v poslední době problém přetížení serverů RapidShare a jejich tranzitní konektivity.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: rychlost

Příspěvek od harold »

tak ale já když zapnu hamachi,tak se nemužu na nikoho připojit,všichni mají modrou šipku to znamená že jsme nedotupný uplně se všemi
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 734
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobré poledne,
o programu Hamachi sice vím, že existuje, ale v životě jsem jej nepoužíval. Proto Vám neporadím. Zkuste na to založit nové téma s názvem, "Hamachi" ve fóru "Sdílení a stahování", třeba Vám někdo poradí. :ugeek:
Hamachi u nás v síti jinak normálně funguje, jelikož vím, že pár klientů přes něj hraje on-line hry. Takže to bude asi věc nějakého nastavení. :idea:
Já jsme jen v rychlosti našel popis vašeho problému zde : https://secure.logmein.com/products/ham ... nnel.asp#u - snad Vám pomůže.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
altair
Příspěvky: 38
Registrován: ned 19. říj 2008 8:57:22

Re: rychlost

Příspěvek od altair »

Já jsem teda s VlašimNetem spokojen :twisted:
Na druhém počítači mám adslko od O2 - postupně z 2 Mbit navyšováno na 8Mbit, cena příliš vysoká, FUP je za chvíli v tahu :-/ , stabilita je asi největším mínusem , za den mi to spadne přibližně 3x, v noci už je to lepší :roll:
Než jsem si pořídil VlašimNET, měl jsem WifCOM = děs běs, po škole jsem hned nalítl na počítač a stahoval, jakmile odbila třetí hodina odpolední download spadl víc jak o polovinu :-D , stabilita snad ještě horší než u O2čka, pořád to padalo :x a jak máte tátovi vysvětlovat, že to jde na prd, když tam seděl vždy jen dopoledne kdy to jede skvěle?... Když jsme se pak stěhovali VlašimNET byla jasná volba sice je dražší, ale já to neplatim :-)
A slyšel jsem, že můj kamarád má problém se stahováním z Torrentů, mě to samé dělá u O2, torrent běží dál, přes prohlížeč se nikam nedostanu jedině qip běží dál,pkud ale spadne už ho nenahodim, jediné co pomůže je asi 3x restartovat modem a pak počítač, což je opruz :-( Netuším čím to je... u VlašimNETU mi to nedělá tak vesele sosám dál ;)
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 734
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
děkuji Vám za příspěvěk. Snažíme se dělat vše pro to, aby Vám naše linka běžela stále stejně, nehledě na to, kolik je právě připojeno lidí atd. (výhoda nesdílených linek).
Stabilitu kladme na první místo. Proto si můžete na své nesdílené lince "sosat", aniž byste ovlivňoval ostatní a ostatní Vás. 8-)
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Mikyo
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 23. říj 2008 18:54:06

Re: rychlost

Příspěvek od Mikyo »

Zdravím,
co se týče rychlosti, tak v minulosti byl Vlašimnet na solidní úrovni, ale s přibývajícím časem začíná dle mého názoru hodně pokulhávat a ceny nejsou úměrné nabízeným službám. V dnešní době je podle mě hodně drahé mít za necelých 1000Kč linku 1,536MB=196Kbps(stahování).
Situace je podle mě taková, že už není v pásmu 2,4GHz dál kam jít, jelikož už to síť prostě neunese a zhoršily by se v některých částech už tak špatné latence na neúnosnou hranici.
Dále se mi nelíbí reklamní tah s udávanou horní hranicí, která je k ničemu a dost mě děsí tahle věta u popisu rychlosti připojení: (např. linka s udávanou rychlostí 768 - 4092 tak v 90% času pracuje na rychlosti okolo 3800 Kbps)
Takže lidi, kdo z Vás tu stahuje 90% času 3800Kbit/s = 475KB/s(To je ta rychlost, kterou bysme měli všichni 90% času vidět v našich "stahovátkách" :cry: ).
A to jsem ještě nemluvil, o na této cenové hladině slabém uploadu, který snad ani na stránkách radši neuvádíte a aspoň tedy u mě se pohybuje okolo 20KB/s, takže cokoli někomu posílám, tak to posílám sakra dlouho.
Nejsem od konkurence, ani nemám nic proti Vlašimnetu. Za poslední dobu sem se seznámil s pár připojeními a bylo to nesrovnatelné.
Předem říkám, vím, že nejde srovnávat Prahu a Vlašim, ale já jsem za 700Kč zvyklý na 6000Kbit/s=750Kb/s a stabilně stahuji 690-720Kb/s a to se to má během příštího roku zvyšovat na dvojnásobek :)
No sem zvědavý jak Vám to kluci pude dál když O2 a další zvedají rychlost po megabitech a vy po pětinách megabitu :lol:
Ještě se zeptám... Slyšel sem, žeste si zaplatili nejaké vyhrazené pásmo, to ani na něm není možné navýšit rychlost tak aby zůstala dostatečná kvalita připojení? Díky.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 734
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,
co se týká pásma 2,4 GHz, má své technologické meze, s kterými nelze nic dělat. Ovšem to neznamená, že ji nelze využívat k internetové síti a jiným typům připojení (viz domácí bezdrátové telefony, různé audio systémy atd.)
Co se týká nabízení rychlostí na stahování, nabízíme jen to, co můžemene splnit a garantovat, nikoliv plané sliby. ADSL vám sice nabídne sice mega rychlosti, ale pouze pro web a nic jiného. Můžete si na nich zkusit provozovat nějaké stahovací programy a porovnat měřené hodnoty.
Vysvětlení naší politiky ohledně rychlostí naleznete zde : http://www.vlasimnet.cz/index.php?optio ... &Itemid=45.
Poslední část vašeho dotazu se týkala licencovaných technologií. Ty je nezbytné nasazovat, jelikož "éter" je již tak nasycen různými frekvencemi, že bez jejich alikace bychom nedokázali dodržovat to, co je naším cílem.

PS1: Zkuste v naší lokalitě sehnat plně garantovaných 1,5 MB za necelých 1000,- Kč? Pokud se Vám to povede, klidně Vlašimnet přejde ihned k Vám jako ke svému partnerovi pro dodávání centrální konektivity. Opravdu je rozdíl mezi sdíleným a nesdíleným megabitem. Pokud bychom nabízeli jako ADSL sdílených 8 Mb, dostali bychom se s cenou na necelých 200,- Kč, ale tato "barbařina" není opravdu naším cílem.
PS2: Pozorujete-li zvýšení latencí, zavolejte a linku prověříme. Je možné, že došlo k nějakému zarušení atd. Každý problém má své řešení.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Jaros
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. říj 2008 13:43:45

Re: rychlost

Příspěvek od Jaros »

Re: Mikyo
Zdar chlape, mám ADSL od modrých komunistů a mohu tě jen varovat. Torenty nejedou, Rapid blokovaný, P2P mizerný a ke všemu sledovaný poldama. Nenech se zlákat jejich podělanou reklamou za pětikilo - je to na nic. Raději pomalejc ale stále :mrgreen:
Mikyo
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 23. říj 2008 18:54:06

Re: rychlost

Příspěvek od Mikyo »

Možná vidím Vlašimnet opravdu moc černě, jelikož sem zhejčkanej pobytem ve větších městech :) A každopádně smekám nad těmi kluky, který si pamatuju v dobách kdy skoro nevěděli kam dát svoje první AP a udělali z Vlašimnetu to co je dnes :)
Stále ale nejsem presvědčen o tom, že momentální O2 16 megabit i s paušálem za pevnou bez FUPky za 1000Kč není lepším řešením oproti 1,5 megabitu od Vlašimnetu za tutéž cenu :) To je stav ADSL ve Vlašimi opravdu tak špatný? nebo snad všude? Já na to nemám tak špatné ohlasy.
A ať tedy sfouknem všechno z toho co sem psal prve, tak jak je to v současné době s tím uploadem? A proč není uváděn v ceníku vedle downloadu, když je to podle mě jeden z hlavních údajů vlastností připojení resp. viděl bych ho tam o hodně radši než horní hranici připojení, která mě tam svým způsobem děsí(dříve to byla funkce "urychlení webu") :)
Chápu že upload neni pro lidi tak sexy jako download, ale já už teda několikrát nadával u ICQ, když sem někomu posílal fotku, nebo písničku a pospíchal do hospody :)
Nižší upload je předpokládám proto, aby mohla jít větší "šťáva" směrem od AP a každý z uživatelů WIFI ve Vlašimi atd. nepřispíval k vyrušení prostoru velikým objemem dat směrem od něj.
Odpovědět