rychlost

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: rychlost

Příspěvek od okoun »

chjo asi se budu zase opakovat

1. rychlost 2-2,4 MB/s to je asi VDSL a ne ADSL, ADSL dá tak max 900 kB/s to ještě v ideálu.

je to prostě jasné, pokud jste blízko ústředy, funguje vám dobře adsl a vdsl tak asi je to jasná volba. pokud jste na optice vlašimnetu tak je zase jasná vobla vlašimnet a pokud jste na vesnici kde má vlašimnet vysílač a o2 má 3km a více vedení tak je jasná volba vlašimnet. tedy 2:1 pro vlašimnet :)

a pokud jde o 2,4GHz tak to je frekvence a ne technologie! a ne že je to něco zastaralého. já nevím jak se furt z toho můžou někteří poskytovatelé mohou po.. furt přecházíme na novou technologii 5GHz super super...
Není problém abych Vám ukázal připojení na 2,4GHz které bude naprosto legální ve 20MHz kanále které bude rovno kvalitou a rychlostí 5GHz přijení. Takové ty kecy že je to větší kanál než na 5GHz, jsou jen kecy, jelikož je to opravdu 20MHz jako na 5GHz.
Jde pouze jen o to že 5GHz má možnost použít vícero kanálů. Ovšem na malé dědině jde v klidu 2,4GHz provozovat s dobrou kvalitou. Mám i zkušenost, že 2,4GHz funguje v městě mnohdy lépe než 5GHz, jen díky tomu šílenému šílenctví přechodu 2,4GHz na 5GHz :lol:

především je to všechno o lidech, stačilo by kdyby nestavěl každý blbec Wifi vysílač. netuším proč prodávají dnes wifi zařízení každému a ani neumí nastavit max povolený výkon. nebo spousta poskytovatelů nasazuje mnohdy velmi špatný HW a používá všude max výkon co to dá a nezná ani žádné zákony co je povolené a není. no potom se všichni vzájemně ruší a je to na bačkoru
Lukešová
Příspěvky: 12
Registrován: stř 01. pro 2010 10:34:34

Re: rychlost

Příspěvek od Lukešová »

Dobrý den,
rád bych se s vámi podělil o zážitek tzv.vyšší moci kdy kvůli jedné osobě a obecnímu zastupitelstvu (neboť tam má taťku) zřejmně asi Vlašim net příjde o více klientů z důvodu nespokojenosti a o co že se jedná:
Na Roudném jsme jako první měli od vlašimnetu internet (asi čtvrtým rokem) a v celku jsme byly spokojeni a rychlost byla velice slušná,později se přidávali další zájemci o připojení na Vlašimnet a rychlost už byla méně kvalitní ale furt se to dalo považovat za kvalitní připojení,a hlavně byl každý uživatel napojen samostatně na vykrývač Zvěstov.
Pokud budu mluvit za nás tak se stabilní rychlost za 985,-kč pohybovala okolo 3.8-4.0 Mb/s,a rychlost downloadu nikdy neklesla pod 200kb/s i když se rozjela třeba od 500-600kb/s (což by odpovídalo té rychlosti) ,zajímavé je že se všude psalo že jsem ve skutečnosti připojen nesdílenou linkou ale při downloadu třeba z rapidshare.com mi to kolikrát aniž bych o tom věděl napsalo že z této IP adresy už stahováno bylo a že jsem překročil limit ,tak co si o tom myslet?
Dnes 9.11. se na popud tzv.vyšší moci všem co měli kvalitní připojení odebrali antény ze střech a udělal se nový vykrývač na baráku uvedené osoby a antény se otočili na ten nový vykrývač ,no ve výsledku se sice zlepšila rychlost prohlížení stránek a to na nejvyšší garantovanou rychlost ale rapidně se zhoršila kvalita downloadu která se v 22:30 pohybovala okolo 130kb/s ,i když se zase rozjela od 600 kb/s a během asi 20.vteřin klesla na tu uvedenou rychlost,pro nás co koukáme na videa nebo stahujeme větší objemy dat je to katastrofa a platit 985,-kč za tento paskvil rozhodně nehodláme.
Nejhorší nebo spíše nejlepší na tom bylo to že ať se mluvilo telefonicky s p.Fialou nebo osobně p.Vošickým tak každý ujišťoval že si polepšíme a jak na tom budeme dobře ,pokud né lépe tak stejně.Píši to proto že né všechno nej.je k něčemu dobré.
S pozdravem Lukeš (-ová) Roudný
Lukešová
Příspěvky: 12
Registrován: stř 01. pro 2010 10:34:34

Re: rychlost

Příspěvek od Lukešová »

Udělal jsem scren s hodnoty a dobou,jenom pro představu:
R01a.jpg
R01a.jpg (116.93 KiB) Zobrazeno 14140 x
Jak sami vidíte rychlost stále klesá a máme obavy jestli by se nám po vstřícném jednání vůbec něco postahovalo.
Stímto tedy spokojeni nejsme,dále jsme si mysleli že vlašimnet je solidní společnost ale po včerejšku si to tedy nemyslíme a důvod?
Nikdo z vlašimnetu nám nezdělil že půldne nepůjde internet ,přitom jak to mají ve smlouvě měli možnost bud pomocí mailu,mobilu a nebo zde na stránkách to sdělit,oznámit nám to přišel civilista večer před konáním,přitom ze zákona je povinnost toto sdělit min 3.dny dopředu tak se nestalo.
Další věc je ta že díky změně IP adresy a výměně kompletního zařízení v zásadě je ted smlouva neplatná neb hned v prvém bodě je "....poskytovat zákazníkovi....služby,uvedené v příloze č.1 této smlouvy" příloha číslo 1 jsou specifikace služby.
A za další nechápeme proč když něco někomu fungovalo se muselo vyrušit,že by zase vyšší moc?Ono tedy pokud byl ten vykrývač potřeba a to že pro 1.osobu nebyl to se mohlo řešit jinak,proč tedy na ten vykrývač se nenapojili jen nový zákazníci a stávající se nenechali stím co mají a mohl být klid.Platit za tento paskvil kdy nemáme jistotu jestli se to vůbec dostahuje pomalu tisíc korun nám příjde po včerejšku trochu jako okrádání viz dnešní scren.Ptáme se:
Kde se stala chyba?
Rádi bychom aby se k tomu někdo z firmy Vlašimnet vyjádřil nebo to přepošlem Telekomunikačnímu úřadu jako stížnost.
pritel
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. lis 2011 13:09:09

Re: rychlost

Příspěvek od pritel »

hihi.. jestli to náhodou nebude tím že to není garantované připojení jak Vlašimnet stále propaguje, ale sdílené připojení, na které však linky a konektivita Vlašimnetu nestačí. :cry:
chobot
Příspěvky: 4
Registrován: stř 19. lis 2008 14:10:33
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od chobot »

No, já mám v podstatě zato (a pane Fiala, kdyžtak mi to vyvraťte), že máte garatntované rozpětí rychlostí třeba 4-15MBps (tak nějak má teď optika). To je na horní hranici rychlost stahování souboru zhruba 1,8 Mb/s. Ale na spodní hranici už jen 500kb/s. Řekl bych, že Vlašimnet má nějakou "politiku", že prvních například 20s Vám pustí "plnou palbu" aby se načetla stahovaná stránka, ale pak se rychlost sníží někam ke spodku. Proto ze začátku ta svižnost a potom pád rychlosti. Z druhé strany - některé internetové servery Vám také omezují max. rychlost downloadu...
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: rychlost

Příspěvek od okoun »

ano, to je politika takzvaného BURSTu. No pokud to je tak na 60 sec tak je to špatný, ale pokud je ta akcelerace třeba na první 1GB stažených dat, tak už je to určitě o něčem jiném.
Naposledy upravil(a) okoun dne čtv 10. lis 2011 17:06:32, celkem upraveno 1 x.
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: rychlost

Příspěvek od okoun »

Lukešová píše:Dobrý den,
rád bych se s vámi podělil o zážitek tzv.vyšší moci kdy kvůli jedné osobě a obecnímu zastupitelstvu (neboť tam má taťku) zřejmně asi Vlašim net příjde o více klientů z důvodu nespokojenosti a o co že se jedná:
Na Roudném jsme jako první měli od vlašimnetu internet (asi čtvrtým rokem) a v celku jsme byly spokojeni a rychlost byla velice slušná,později se přidávali další zájemci o připojení na Vlašimnet a rychlost už byla méně kvalitní ale furt se to dalo považovat za kvalitní připojení,a hlavně byl každý uživatel napojen samostatně na vykrývač Zvěstov.
Pokud budu mluvit za nás tak se stabilní rychlost za 985,-kč pohybovala okolo 3.8-4.0 Mb/s,a rychlost downloadu nikdy neklesla pod 200kb/s i když se rozjela třeba od 500-600kb/s (což by odpovídalo té rychlosti) ,zajímavé je že se všude psalo že jsem ve skutečnosti připojen nesdílenou linkou ale při downloadu třeba z rapidshare.com mi to kolikrát aniž bych o tom věděl napsalo že z této IP adresy už stahováno bylo a že jsem překročil limit ,tak co si o tom myslet?
Dnes 9.11. se na popud tzv.vyšší moci všem co měli kvalitní připojení odebrali antény ze střech a udělal se nový vykrývač na baráku uvedené osoby a antény se otočili na ten nový vykrývač ,no ve výsledku se sice zlepšila rychlost prohlížení stránek a to na nejvyšší garantovanou rychlost ale rapidně se zhoršila kvalita downloadu která se v 22:30 pohybovala okolo 130kb/s ,i když se zase rozjela od 600 kb/s a během asi 20.vteřin klesla na tu uvedenou rychlost,pro nás co koukáme na videa nebo stahujeme větší objemy dat je to katastrofa a platit 985,-kč za tento paskvil rozhodně nehodláme.
Nejhorší nebo spíše nejlepší na tom bylo to že ať se mluvilo telefonicky s p.Fialou nebo osobně p.Vošickým tak každý ujišťoval že si polepšíme a jak na tom budeme dobře ,pokud né lépe tak stejně.Píši to proto že né všechno nej.je k něčemu dobré.
S pozdravem Lukeš (-ová) Roudný
no za 985,- máte garantováno dle ceníku 1,792Mb/s tak to je 224kB/s a to vám jede tedy o dost méně, tak to vypadá na rušení nějakým konkurenčním zmetkem, doporučuji to nahlásit na vlašimnet.

Nicméně nedovolím si odpustit poznám, že garantované 1,7Mb/s za 985,- je hodně drahé připojení a všechny ty tarify jsou velmi neúměrné ceně. Za 985 Mb/s bych tak čekal otevřenou linku na Wifi od 6Mb/s do 15Mb/s no a pokud zde napíšete, že to na wifi nejde, tak to možná nejde na Wifi, ale na pojítka typu 10,11,24GHz to jde a za ty ceny jim myslím můžete mít spousty, stačí jen šetřit :lol: Na jednu stranu jsem rád že vlašimnet jako jediný v okolí nenabízí sdílené připojení a to je jeho +. Kdyby se něco udělalo s cenou nebo s rychlostí bylo by to za ++.
Lukešová
Příspěvky: 12
Registrován: stř 01. pro 2010 10:34:34

Re: rychlost

Příspěvek od Lukešová »

no za 985,- máte garantováno dle ceníku 1,792Mb/s tak to je 224kB/s a to vám jede tedy o dost méně,
No tak toto nám nikdy nešlo stále,maximálně vždy to bylo cca 200kb/s ale i to se dalo,no tak za ty 3.roky jsme vlastně byly furt šizeni a hlavně že jenom od nás to dělá na poplatkách přes 30000,-kč ,za ty prachy už tu mohl stát kvalitní vysílač.
Kde se stala chyba?
Pevně doufám že se ktomu vyjádří i z Vlašimnetu a osvětlí nám to,pokud né tak to v příštím týdnu pošlem na telekomunikační úřad.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

vážená paní Lukešová, dovolím si stručně reagovat na Váš příspěvek :

- co se týká nutnoti vysílače, určitě nebyl důvod jej stavět kvůli jedné osobě, jak si mylně myslíte. Důvod je to, že na klienty na Roudném postupně zarůstá výhled stromy a bylo nutno posílit signál.
- co se týká upozornění, bylo příslíbeno jinou formou, než píšete, pokud to bylo jinak prověřím a případně zajistím, aby se podobná situace již neopakovala. To se opravdu stát nemělo.
- k rychlosti linky, snad všichni v Roudném mají základní paušál, až na Vás a vysílač byl přednastaven na tyto rychlosti, protože se přesně nevědělo, v jakém sledu se budou přetáčet klienti. Technici mi dodali seznam nových IP adres dnes odpoledne když vše dodělali. Celý den jsem byl na školení, ale nyní jsem rychlosti donastavil. Či-li by to mělo být v pořádku a mělo by Vám to šlapat o něco lépe než nyní.
- k rapidu a IP. Linky jsou nesdílené a opravdu využívají technologie burst. Za to, že jsou nesdílené Vám dám ruku do ohně, nedovolil bych si nijak šidit lidi. Ale vy ovšem nemáte veřejnou IP adresu (o kterou si můžete kdykoliv k Vašemu paušálu zdarma zažádat) a jedině podle ní rapidshare rozlišuje konexe, či-li nyní nepozná vás nebo někoho jiného z oblasti. Pro důkladnější vysvetlění vás odkážu třeba na wikipedii.
- k Vašim 30 tis. - zkuste si tipnout, jaké náklady na dopravu konektivity do Roudného asi jsou? A kvalitní vysílač se právě stavěl včera.
- místo tohoto článku by bylo lepší zavolat na naši infolinku, kde byste dostala veškeré podrobnosti.
- je pravda, že mi z Roudného někdo volal ohledně přetočení a ubezpečil jsem ho o nezměně kvality linky ba naopak. V tu dobu jsem řidil a to, že se jedná o klienta s nejvyšším paušálem jsem netušil, jinak bych informace podal tak, že po dobu přenastavení může dojít ke zpomalení linky. Jak jsem psal již dříve, základních linek se změna negativně nedotkla.

Věřím, že Vám toto jako vysvětlení stačí a i po 3 letech bezproblémového připojení budete spokojeným klientem i nadále. Pokud byste něco potřebovali, ozvěte se případně buď na mne, nebo na naši infolinku. Dřív jsem se vyjádřit nemohl, jelikož až dosud jsem se od včerejšího odpoledne nedostal k počítači.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Lukešová
Příspěvky: 12
Registrován: stř 01. pro 2010 10:34:34

Re: rychlost

Příspěvek od Lukešová »

Či-li by to mělo být v pořádku a mělo by Vám to šlapat o něco lépe než nyní.
Dobrý den,moje reakce byla asi trochu tvrdší a zvláště že se mi nedostalo odpovědi,nicméně děkuji za vysvětlení a doufám že rychlost už to bude trvalá a nebudu se muset moc rozčilovat :D ,přeji pěkný večer,
Lukešová.
Odpovědět