Infocentrum ve Vlašimi na nádrží

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
Java
Příspěvky: 4
Registrován: sob 16. srp 2008 21:07:55

Infocentrum ve Vlašimi na nádrží

Příspěvek od Java »

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně infocentra ve Vlašimi na nádraží. Před několika měsíci, kdy jsem čekal ve Vlašimi na autobus jsem zavítal do tohoto infocentra. Když mi ovšem bylo v infocentru sděleno, že je zde používání internetu zpoplatněno, ihned jsem odtud odešel. Na Vašich stránkách píšete, že by zde mělo být přístup k internetu zdarma (http://www.vlasimnet.cz/index.php?optio ... 3&Itemid=2). Chtěl bych slyšet Váš názor, jak je možné, že se zde za přístup k internetu platí. Přijde mi, že pomalu nikdo v infocentru neni. Neuvažujete např. o zřízení HotSpotu na nádraží? Myslím si, že pro ty, kdo čekají na nádraží na autobus a mají s sebou notebook by se to docela hodilo.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Infocentrum ve Vlašimi na nádrží

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
nedalo mi to a zavolal jsem pí. Röschlové, která centrum vede. Sdělila mi, že mírné zpoplatnění tam je ve výši 0,50,- Kč na minutu, či-li 30 Kč,- na hodinu od samého začátku fungování. Když jsme tento projekt domlouvali, byl záměr mít zde internet zdarma. Ale bohužel to narazilo na legislativu našeho státu, jelikož by to byla nekalá soutež. Berte to tak, že byste si chtěl ve Vlašimi otevřít soukromou internetovou kavárnu - hned byste měl nekalou soutěž. Proto bylo k tomuto kroku přistoupeno ze strany MÚ Vlašim.
Co se týká této ceny, je opravdu symbolická a myslím si, že tak tak pokryje náklady (teplo, elekřina, atd.), například v komerčních kavárnách je poplatek cca 3x až 4x vyšší, což vím z vlastních zkušeností. O hotspotu zatím neuvažujeme, jelikož Vlašim je tak zarušená, že by se nedala jeho služba nijak garantovat atd. Myslím, že by s tím bylo více starostí než užitku. Ovšem to neznamená, že bychom tento nápad rezolutně zamítali.
Kavárnu provozuje nezisková organizace a Vlašimnet s ní nemá nic společného. Jsme pouze dodavately konektivity a pomáhali jsme s budováním místní LAN.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět