Výpadek 7.2.

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
altair
Příspěvky: 38
Registrován: ned 19. říj 2008 8:57:22

Výpadek 7.2.

Příspěvek od altair »

Chtěl bych se zeptat na dopolední výpadek. Jednalo se o odstavení,vylepšení nebo jen o výpadek? Slyšel jsem, že to je nejen ve Vlašimi ale i v Bolině :)
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek 7.2.

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
dnes byla výluka na jednom páteřním spoji (http://www.vlasimnet.cz/index.php?optio ... 8&Itemid=2), který byl upgradován. Po dokonfigurávání všeho potřebného (začátek příštího týdne) bude poznat zlepšení všech služeb.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: Výpadek 7.2.

Příspěvek od harold »

doufám že po tom zlepšení mi bude lip stahovat,dneska se to nejak snizilo
fanda111
Příspěvky: 6
Registrován: ned 08. úno 2009 20:10:59

Re: Výpadek 7.2.

Příspěvek od fanda111 »

Dobry den vsem.

Dekuji za upgrade site. Doufam,ze to bude jen k lepsimu. Zatim je to vselijake, zrejme pomuze az finalni konfigurace.
Ja vim, ze zakaznici jsou desne nespokojeni lide. Pokud ma vypadek svuj duvod za zlepsenim kvality pripojeni, meli bychom byt ohleduplni. Ja bych za zlepseni pripojeni klidne venoval cely den vypadku, pokud to nebude kazdy tyden ;)

Jen me trosku zarazi ty vypadky elektriny v okoli Zruce. Je to docela casty jev. Maji tam slabou stanici nebo je problem jinde?

Ps: Kdopak jde na ten ples 14.2 ? S kym se tam potkam. :)
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek 7.2.

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

děkuji za Váš vstřícný postoj k výluce. Bohužel ne vše se podařilo docílit k plné spokojenosti, vyskytly se technické potíže, se kterými nikdo nepočítal. Zítra ráno bude probíhat dokonfigurace, mělo by se to již obejít bez výpadků, pokud vše půjde podle plánu. Spoj je dodáván subdodavatelsky a o víkendu nebylo možné vše dotáhnout do konce. Předpokládáme, že zítra dojde k odhalení problému a určení jeho řešení. Je pravda, že když se vzduchem snažíte přenést tolik dat na jednom spoji, mohou nastat komplikace. Po vyřešení těchto peripetií budeme schopni do sítě dostat mnohem více kapacity než doposud.

Elektrická síť okolo Zruče na Sázavou je již stará několik desetiletí a nebyla v podstatě modernizována. Je pravda, že v této oblasti dochází často k přetrhání vedení (vede v hodně zalesněných oblastech okolo Želivky) a není zde mnoho záložních vedení na připadné přepojení atd. Jen za letošek bylo ve Zruči a okolí již několik výpadků delších jak 2 hodiny. Podle neoficiálních informací z ČEZu se má v této lokalitě síť modernizovat letos na podzim. Ale nejsou to informace z oficiálních zdrojů. Pokud se nám je nepodaří potvrdit, nahradíme v této lokalitě záložní UPS na mnohem silnější. Výpadky jsou poměrně dlouhé, my je nedokážeme ovlivnit a Vlašimnetu to nedělá nejlepší pověst.
Momentálně chystáme nový přípoj pro Hněvkovice a v případě výpadku u Zruče bude možné síť napájet i "zezadu" z telekomunikační věže Pacov - Strážiště. To opět přispěje ke zkvalitnění linek a zvýšení propustnosti sítě v této lokalitě.

Já na ples bohužel nejdu, "volňásky" (které jsou věnovány sponzorům) jsem věnoval známým, mám na tento termín jiné plány. ;)
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět