Kopírování nápadů

Příspěvky, které se jinam nevešly...
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

uvidíme..., určitě zajímavá výzva... 8-)
Bude zajímavé, jak si lasery s optikou zasoupeří. Je tedy záhadou, že všichni ostatní ISP, co pojítka používají, je postupně nahrazují optikou v zemi, pokud mají možnost. No kdo ví něco o laseru, o fyzice a vlivech počasí, tak asi ví proč - stačí projít pár odborných diskuzí.
Na používané technologie máme jiný názor a zase platí, že rozhodující slovo má zákazník, ten jediný může hodnotit. Vy se hodnotíte sami a to já bych si nikdy nedovolil.
Diskuzi tímto nazdar, musím jít dělat užitečnějsí práci. Aby bylo na další smysluplné aktuality :lol:
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
WIFCOM
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. kvě 2009 15:29:59

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od WIFCOM »

Již brzy ....... :lol: :lol: :lol:
PaHa
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09. led 2013 14:13:10

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od PaHa »

WIFCOM píše::lol: Opravdu jsme se u nás zasmáli. Na našem webu jsme začali pracovat již v létě a dali do něj spoustu nápadů a nových věcí. A vybírali jsme z několika návrhů a dodavatelů webu, kteří od nás dostali zadání. A světe div se jedno z těch zadaní, které jsme nevybrali je vlastně web vlašimnetu (akorát s našimi nápady a myšlenkami, které jsme vložili do zadání) a lišta je skoro okopírovaná z webu t-mobilu. Nevíme kdo tady nemá nápady a kdo něco kopíruje. Ale až zveřejníme návrh zpracovaný pro nás tak tady bude někdo za úplného pitomce. WIFCOM TEAM
Hezký den všem,

cítím potřebu se také vyjádřit a uvést věci na pravou míru.

Reaguji na příspěvek od WIFCOM:

“Vybírali jsme z několika návrhů a dodavatelů ... a světe div se jeden z těch návrhů je ten..” – ano vybrali jste jeden z celkem dvou návrhů (dodavatelů). Ovšem proč by se měl svět divit, že nevybraný návrh by nemohl být nabídnut jakožto “autorské dílo” někomu jinému? Autor s tím měl spoustu práce a pokud to nabídne někomu, kdo to nechce, může se to pokusit nabídnout jinde.. To je běžná praxe.

Co ovšem běžná praxe rozhodně není je fakt, že si zadavatel (Vy) vyberete jeden vítězný návrh (ponechme stranou, že díky cenové nabídce) a hodláte ho upravit (vylepšit) nejen graficky podle druhého nevybraného návrhu – jinak řečeno “vybereme jeden a z ostatních vyzobeme to NEJ a celé to smícháme dohromady”, což se bohužel stalo, aniž by to bylo s autorem nevybraného návrhu předem konzultováno..

Nevybraný autor nakonec dostal za svou účast v soutěži “skicovné”, což ani náhodou nemůže pokrýt čas a nápady, které do návrhu dodal a doufal (byl přesvědčen), že se tato trapná a nepříjemná věc ze strany Wifcomu již nebude nikdy v budoucnu rozmazávat..

Skutečný důvod, proč jsem se rozhodl reagovat v diskusi je tedy proto, protože jste napsali, že tento nevybraný návrh je plný vašich myšlenek a nápadů, které jste vložili do zadání a nevybraný dodavatel toto poskytl druhé firmě.

Vážení, cituji zadání z emailové komunikace: “Rádi bychom nový web .. měl by být dynamický, moderního vzhledu a plnou administrací .. inspirace O2” – toť vše. Unikly mi z tohoto “zadání” vaše nápady a myšlenky, z kterých vzešel grafický návrh, který jste odmítli a který byl poté upraven a nabídnut jiné firmě? Já myslím, že ne.

Mimochodem krásně jste zpracovali sekci “často kladené dotazy”, kterou jste předevčírem “vymysleli” a nasadili...

Já tímto považuji celou věc za objasněnou, uzavřenou a netřeba to dále komentovat..

PH
WIFCOM
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. kvě 2009 15:29:59

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od WIFCOM »

Tak ještě jednou ať zde padlo cokoliv tak musíme uznat že váš nový web je super a Pavel je pašák. Akorát nás trochu nakrklo nařknutí z kopírování vzhledem k tomu jaká byla historie.
Pro nás z toho je jednoznačný závěr, my teď musíme makat, aby v co nejkratší době byl lepší zase ten náš web. Konkurence je přeci zdravá a těží z ní v prvé řadě zákazník a to je pro nás ten nejdůležitější subjekt.
Status.Quo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. srp 2008 15:00:24

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od Status.Quo »

Dobrý den,

tak jsem se při čtení diskusní přestřelky hezky pobavil a jsem rád, že se ukázalo, kdo je skutečný pitomec. Osobně velmi děkuji autorovi webu, že situaci ujasnil. Je zajímavé vidět, jak firma Wifcom jedná.
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od okoun »

WIFCOM píše:Pokud zde chcete rozebírat to že máme lepší, rychlejší a levnější služby tak se tomu nebráníme. Ale to spousta vašich zákazníků ví a proto od vás přecházejí k nám. Optice zatím konkurovat nemůžeme, ale i to se již velice brzy změní a pak to bude mazec. Již brzy .... :lol:
Prvně bych reagoval na ty slavná pojítka, pokud si myslíte, že to může konkurovat optice po kabelu, tak to je fakt vrchol idiocie, promiňte. Sám jsem pojítka pro jednu firmu vyvíjel a moc dobře vím, jak se to chová venku a jak se to chová v laboratoři. Bohužel jste se ze svých chyb nepoučili a děláte jednu za druhou a je to i vidět kolik klientů Vás opouští.... Takže již brzy.... :cry:
Odpovědět