Kopírování nápadů

Příspěvky, které se jinam nevešly...
Status.Quo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. srp 2008 15:00:24

Kopírování nápadů

Příspěvek od Status.Quo »

Hezký den,

tak jsem se dneska zase jen tak poflakoval po netu a z nudy jsem procházel webovky a nabídky místních bezdrátových poskytovatelů internetu (předesílám, že jsem uživatelem jednoho z nich, ale to v tomto ohledu není důležité,abych uváděl kterého – z mého příspěvku to bude možná pro některé vyplývat jasně, ale zdání klame – mám jen rád čestnost a poctivost). No a čeho jsem si nevšiml… Již po několikáté dochází ke „kopírování“ nápadů jedné společnosti druhou společností. :!:

Jen jako asi nyní nejnovější příklad jsem si všiml následujícího. Firma Vlašimnet již nějakou dobu avizuje plán vybudování své optické sítě, nebrání se diskuzi o tomto a uvádí komplexní náhledy z portálu Mapy.cz na své „zasíťované“ paneláky s jejich označením a plánovaným zapojením těchto domů do své optické sítě apod.. Naproti tomu firma Wifcom do této doby na svých stránkách nic moc podrobného o „svých“ panelácích neuváděla a „najednou“ se inspirovali tímto a mají tam podobný náhled na své „sesíťované“ paneláky – akorát dle mého názoru porušují autorská práva, jelikož tam nikde není uveden zdroj mapy (ale to jen tak mimochodem). A ještě ke všemu si dovolí uvádět zákazníkům nepravdivá tvrzení o tom, že připojení panelových domů či bytovek od nich je realizováno po vysokorychlostních mikrovlnných spojích, jejichž parametry jsou shodné s parametry optických spojů. Co to je za blbost??? :o Tak k čemu se optické spoje budují, když by to „stačilo“ dle nich takto? :!:

Nečekám žádné reakce na toto ani od Vlašimnetu (ačkoliv jsem to uvedl na vašem fóru – nenapadlo mne, kde jinde se k tomuto volně vyjádřit bez „cenzury“) ani od ostatních, jen jsem chtěl upozornit, že se toto děje (bohužel to není ani poprvé a asi bohužel ani naposled). A obdivuji Vlašimnet, že si toto nechají líbit. Ono vždycky něco nového vymyslet a pak to vidět okopírované jinde, asi moc příjemné není… Osobně jsem tedy nezaregistroval, že by Vlašimnet „obšlehl“ něco od Wifcomu... :|
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,

bohužel takovémuto jednání nelze nijak zabránit. Vše si pouze dokumentujeme, kdyby nastaly nějaké rozpory atd. Na druhou stranu mne těší, že si toho někdo všímá. Zkuste tento názor projevit také na druhé straně, případně, prosím, dejte vědět s odpovědí.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
WIFCOM
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. kvě 2009 15:29:59

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od WIFCOM »

K vašemu příspěvku, nejprve bych se pozastavil nad vaší anonymitou, asi k tomu máte důvody, ale už to vypovídá o záměru vašich dotazů i to že příspěvek odesíláte ze sítě ČZU Praha. Od počátku realizace jednotlivých připojení, dělíme službu na připojení jednotlivých klientů, panelových domů, firemní připojení a další individuální služby zákazníkům. Tyto věci jsou ať už více či méně dostupné na našich webových stránkách. O nových aktivitách pravidelně informuje své klienty. Naše služby nabízíme v několika krajích a v desítkách větších měst. Je pochopitelné, že sledujeme jednotlivé dění v oblastech pokryté naším signálem. V poslední době je často diskutovaná výstavba optické sítě ve Vlašimi. Je to jistě zajímavý projekt, ale touto cestou jsme se nevydali. Jelikož si myslíme, že existují alternativní způsoby oproti tomuto projektu a naše služby nezaměřujeme jen na Vlašim, ale celé území, které pokrýváme. Každopádně pro veškeré alternativy optické sítě je důležité objekty a to panelové domy či bytovky mít sesíťované strukturovanou kabeláží. Vzhledem k těmto okolnostem a potřebám vyzdvihujeme naše aktivity na webových stránkách. Vaše připomínky odůvodníme asi tím, jak nejlépe vyzdvihnout než obrazově již realizované domy, textově to totiž již děláme několik let. Členíme své významné klienty dle jejich profesního zaměření. Panelové domy a bytovky dle obce/města. S tímto členěním jsme přišli v oblasti Vlašimska jako první a opravdu nám nevadí, že dobrý nápad inspiroval další subjekty na trhu. Jako nás inspiroval nápad grafického znázornění v mapě. Ono pokud se rozhlédnete po webových stránkách významnějších subjektů na trhu, kteří poskytují obdobné služby, informace jsou hodně podobného typu. V rámci konkurenčního působení na trhu, firmy vycházejí spolu bez větších problémů. Obě firmy mají své příznivce i odpůrce a každá firma nalezla své působení na trhu služeb.
Kniha přání, dotazy, poradna je pro naše současné i budoucí klienty k dispozici na rychlé všeobecné dotazy (podotýkám všeobecné dotazy), které jsou ze strany firmy co nejrychleji zodpovězeny a zveřejněny vč. odpovědí. Další klienti můžou najít v těchto dotazech řešení jejich situace.
Individuální dotazy, které přijdou do knihy řešíme již přímo s klienty, jelikož to jsou dotazy které se týkají přímo jejich připojení a tudíž nejde o všeobecný dotaz, který by byl nápomocný ostatním.
Status.Quo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. srp 2008 15:00:24

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od Status.Quo »

Dobrý den,

děkuji za odpověď (akorát nevím, proč mi odpovídáte i sem, když dotaz jsem vznášel ve vaší Knize návštěv…). No ale aspoň mohu někde odpovědět - nějak jsem u vás v Knize nenašel, jak bych mohl znovu reagovat na zodpovězený dotaz, tak to činím aspoň zde.

Svým příspěvkem/dotazem jsem chtěl jen upozornit na tento problém, nic víc, nic míň. A že jsem toto zaslal prostřednictvím školní sítě nic neznamená – co mám taky ve škole jiného dělat než brouzdat po netu, chatovat apod. Doma již na to času nezbývá (to jen výjimečně).

Jinak s vašimi uváděnými argumenty nesouhlasím. Ale nemám chuť se s vámi přít… Nechci zde rozviřovat nějaké vlny nebo tak něco, jen jsem svobodně vyjádřil svůj názor a to je vše. Každý ať si myslí, co chce…
Status.Quo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. srp 2008 15:00:24

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od Status.Quo »

Hezký večer,

otázka na p. Fialu. Jak je Vám z toho, že firma Wifcom (nyní tedy již a.s.) stále kopíruje vaše nápady? Nyní lze například uvést náhledy obrázků v jejich aktualitách. Dokud Vaše firma neměla nový web s těmito náhledy, firma Wifcom na svém inovovaném webu tyto obrázky neměla. A najednou ejhle, Vlašimnet má nový web s náhledy, tudíž Wifcom má najednou náhledy též apod. Trošku divné ne?

Díky Status.Quo
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Zdravím Vás,
co se týká Vašeho dotazu, zdá se mi poměrně zbytečné ho komentovat. Každý člověk ať si udělá svůj vlastní názor a znám spousty lidí, kteří ho mají ;). A to mne právě motivuje ještě něco vymýšlet a dělat. A jak se říká, člověk si zvykne na vše. Jasně, že mě to štve, ale takový je už život. 8-)

Zkuste se s tímto dotazem obrátit na druhou firmu, třeba v jejich "cenzuře" projde a dozvíte se odpověď v záplavě samých zajímavých příspěvků a aktualit. Já jen přidám své oblíbené přísloví - "Kdyby samochvála smrděla, nedalo by se na Zemi dýchat."
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od okoun »

Víte mě se už delší dobu zdá že firma Wifcom už nemá naprosto žádné nápady ani vize do budoucna, myslím že poslední článek ja jejich webu tomu odpovídá. Protože jakého uživatele zajímá že zrekonsturovali svůj stožár po dvou letech provozu a že je na novém stožáru více místa? To mě přijde fakt o ničem, za chvíli budeme vědět i kolik měří ten nový stožár? Nebo že zase do nějaké lokality dali malinkou dvoupolarizační VŠESMĚR anténu za patnáct stovek? Přeci mě jako zákazníka zajímá jestli rozšířili pokrytí jestli zlevnili ceny a jestli zlepšili kvalitu připojení která je tristní. Tyhle "blbiny" jsou fakt o ničem :(
WIFCOM
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. kvě 2009 15:29:59

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od WIFCOM »

:lol: Opravdu jsme se u nás zasmáli. Na našem webu jsme začali pracovat již v létě a dali do něj spoustu nápadů a nových věcí. A vybírali jsme z několika návrhů a dodavatelů webu, kteří od nás dostali zadání. A světe div se jedno z těch zadaní, které jsme nevybrali je vlastně web vlašimnetu (akorát s našimi nápady a myšlenkami, které jsme vložili do zadání) a lišta je skoro okopírovaná z webu t-mobilu. Nevíme kdo tady nemá nápady a kdo něco kopíruje. Ale až zveřejníme návrh zpracovaný pro nás tak tady bude někdo za úplného pitomce. WIFCOM TEAM
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

nehodlám tu s Vámi polemizovat ani se více angažovat v této zajímavé svobodné diskuzi. Berte toto jako vyjádření Vlašimnetu :

Členění webu je samozřejmě standartní a má ho jak T-Mobile, tak O2 a vůbec všichni operátoři, kteří nabízejí služby NETu, TeleVize, TELefonu. Klidně návrh zveřejněte, je jasné, že bude podobného vzhledu, když je od jednoho grafika a obě firmy mají weby do modré barvy. Pan Haz**** dělá super práci, a proto nemáme potřebu střídat grafiky a poptávat weby u několika firem. Mám rád kontinuitu a návaznost na další projekty. Ano, bylo by trapné pokud by pan Haz**** dělal web jak nám, tak vám a lišil se jen logem. Ale znám ho jako profíka a vím, že toto by nikdy neudělal a ani by s tím u mě neprošel. My jsme si zvolili, co se Vám nelíbilo, předpokládám, že kvůli ceně (hold za kvalitu se platí). Každý si může udělat názor, který web je hezčí, přehlednější atd.

My web začali připravovat na přelomu října a listopadu a spuštění k novému roku byl úmysl. To jen pro případné komentáře k tomu, kdo byl první atd. Máte také hezkou "verzi" naší PC Ambulance. Je také poměrně zajímavé, proč si za samozřejmost (myslím servisní zásahy u zákazníků) lidé musí připlácet :roll: Ono servis zdarma jen pro někoho, jak říkáte VIP, je zajímavá cesta podnikání.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
WIFCOM
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. kvě 2009 15:29:59

Re: Kopírování nápadů

Příspěvek od WIFCOM »

Pokud zde chcete rozebírat to že máme lepší, rychlejší a levnější služby tak se tomu nebráníme. Ale to spousta vašich zákazníků ví a proto od vás přecházejí k nám. Optice zatím konkurovat nemůžeme, ale i to se již velice brzy změní a pak to bude mazec. Již brzy .... :lol:
Odpovědět