Posílání hromadných mailů

Příspěvky, které se jinam nevešly...
Odpovědět
Jack_ONeill
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. zář 2008 18:01:02

Posílání hromadných mailů

Příspěvek od Jack_ONeill »

Dobré dopoledne,

potřebuju posílat tak 1x až 2x měsíčně svým zákazníkům hromadné maily. Jedná se asi o 50 - 80 mailových adres různých klientů v ČR a SR.

Momentálně mám O2, ale kvůli ceně od nich chci odejít. Sice nabízejí teď to zrychlení - žádal jsem si o něj a z 1,8 MB mi udělali 2,4 MB (více to prý kvůli kvalitě linky nepojede) - kde je těch jejich 8 MB - a to chtěli s pevnou linkou přes litr měsíčně? Kde to jsme? :evil: :o Ale hlavně mi u nich vadí jejich SMTP politika, od května musím e-maily dělit na max. 10 příjemců, jinak to neprojde. Chtěl bych jít k Vám a vzít si i VoIP telefon, ale mám dotaz :

Jak jsem si četl Váš web, zjistil jsem, že máte vlastní SMTP server. Proto se dopředu ptám, zda-li máte nějaké omezení. Nejsem spamer, ale když potřebuji obeslat klienty může to tak vypadat :cry:
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Posílání hromadných mailů

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobré odpoledne,
k ADSL se moc vyjadřovat raději nebudu. Slibované navýšení se dotkne stejně lidí vzdálených tak 1km od ústředny, zbytek to pocítí jen slabě. Ale bohužel nikdo nemůže chtít po lidech, aby znali limity a technické podmínky ADSL (konktétně vliv stavu a délky vedení na modulovaný signál). Snad si to lidé nenechají líbit - tento reklamní trik nespolknou - a přibude opět více nespokojených uživatelů ADSL.

Ale k vašemu dotazu, ano máme vlastní SMTP server na adrese smtp.vlasimnet.cz. Počet odeslaných mailů nijak neomezujeme, je-li mail korektní, vždy projde bez ohledu na počet příjemců. Ten omezuje poštovní klient většinou na několik stovek příjemců.

Mezi vlastní podmínky korektnosti e-mailu patří:
- adresát a příjemce musí mít platnou adresu (server s danou e-mailovou schránkou musí odpovídat na HELLO paket)
- doména příjemce musí existovat (ověřování v DNS)
- mail musí mít kompletně vyplněnou hlavičku (včetně předmětu)
- adresát nesmí mít plnou e-mailovou shránku

Podmínek je ještě více, ale tyto jsou asi nejdůležitejší pro Váš dotaz. V případě jakýchkoliv problémů není problém se na nás obrátit.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět