Porovnání smluv

Příspěvky, které se jinam nevešly...
Odpovědět
Zdenka
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. lis 2008 15:45:52

Porovnání smluv

Příspěvek od Zdenka »

Dobrý den,

píši sem již jako klientka firmy Vlašimnet. Při té příležitosti bych se s Vámi chtěla podělit o následující (omlouvám se, že nepíši čistě jen o firmě Vlašimnet, ale nedalo mi to sem nenapsat své zkušenosti).

Bydlím v obci (dalo by se říct vesnici) nedaleko Vlašimi a chtěla jsem si zde zřídit domů internet. Co jsem dopátrala, je u nás k dispozici ADSL a CDMA (které mi však přijdou na můj vkus hodně drahé) a dále je tu možnost připojení k internetu přes Vlašimnet a Wifcom. Obě společnosti jsem kontaktovala přes e-mail s žádostí o zaslání náhledu smluv a obchodních podmínek (již jsem se dříve u některých společností ohledně smluv "spálila", tak se snažím si dávat pozor a předcházet tomu). Obě firmy mé žádosti vyhověly a já začala číst.

Ve smlouvě a obchodních podmínkách od firmy Vlašimnet jsem nenašla nic, co by bylo nepochopitelné, zavádějící apod. Zaujaly mne poměrně rozsáhlé obchodní podmínky, kde jsem zejména ocenila, že povinnosti nemá jen zákazník, ale i poskytovatel internetu, že mám záruku na dodané zařízení, dočtu se tam, jakým způsobem můžu měnit poskytované služby nebo do kdy bude závada na straně poskytovatele odstraněna apod.

Naproti tomu ze smlouvy, která mi byla zaslána od společnosti Wifcom, jsem byla nejprve rozpačitá a překvapená. Když jsem si ji přečetla ještě jednou, došlo mi, co bych to vlastně podepsala za paskvil. Nikde jsem se tam třeba nedočetla něco o zárukách připojení, zárukách na zařízení nebo za jak dlouho bude odstraněna případná závada. A ještě k tomu mi některé body v jejich smlouvě přijdou docela absurdní. Proto vám radím, nechte si od firmy Wifcom smlouvu před podepsáním zaslat předem a v klidu si ji přečtěte, ať víte, co vůbec podepisujete.
altair
Příspěvky: 38
Registrován: ned 19. říj 2008 8:57:22

Re: Porovnání smluv

Příspěvek od altair »

Moje řeč, pokaždý když jsem tam volal proč to zas nejde se mi pokaždé dostalo stejné odpovědi: Navyšujem rychlost proto to nejde. :roll:
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání smluv

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý pozdní večer,
do tohoto vlákna nehodlám nijak zasahovat, ale prosím všechny o zachování korektnosti a objektivity. Každý člověk, myslím, má právo zvážit, co podepisuje, proto jsou naše podmínky veřejně přístupné.
Pokud by se někomu z Vás nechtělo hledat na webu přikládám odkaz na naše obchodní podmínky. Jsou možná dlouhé, ale myslím, že je to tak dobře pro obě strany ve smluvním vztahu (jak se říká, co je psáno, je dáno).
Kdyby Vás zarazilo, že je v PDF dokumentu platnost od 1.11. tohoto roku, tak k tomuto datu došlo ke kosmetickým úpravám a hlavně jsme podmínky převedli do většího fontu. Je to v uvozovkách o stránku delší než dříve, ale mnohem lépe se čtou, což byl náš hlavní záměr.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Status.Quo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. srp 2008 15:00:24

Re: Porovnání smluv

Příspěvek od Status.Quo »

To Zdenka: Já s firmou Wifcom žádnou zkušenost nemám, ale jen tak z osobní zvědavosti by mě zajímalo co mají ve smlouvě absurdního - mohla byste to sem nějak popsat?
Zdenka
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. lis 2008 15:45:52

Re: Porovnání smluv

Příspěvek od Zdenka »

Status.Quo píše:To Zdenka: Já s firmou Wifcom žádnou zkušenost nemám, ale jen tak z osobní zvědavosti by mě zajímalo co mají ve smlouvě absurdního - mohla byste to sem nějak popsat?
Dobrý večer,

nechtělo se mi to všechno z té smlouvy přepisovat, tak sem vkládám obrázky smlouvy (doufám, že nebude lidem z Vlašimnetu vadit, že to sem dávám, ale jen se snažím reagovat na předchozí příspěvek).
Mě osobně přijdou absurdní body V.5., VI.1. (je sice povinen zahájit opravu, ale není nikde uvedeno, do kdy má povinnost závadu odstranit), VII.3., VIII.2. a IX.6.
Opravdu jsem z té smlouvy a podmínek neměla dobrý pocit. Nikomu nevnucuji svůj názor, ale myslím si, že právě asi kvůli těm mnou uvedeným bodům člověk na jejich stránkách o podmínkách smlouvy nic nenajde.
Přílohy
Smlouva-1.jpg
Smlouva-1.jpg (131.27 KiB) Zobrazeno 16686 x
Smlouva-2.jpg
Smlouva-2.jpg (211.05 KiB) Zobrazeno 16687 x
Status.Quo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. srp 2008 15:00:24

Re: Porovnání smluv

Příspěvek od Status.Quo »

Díky moc za náhledy - printscreeny jsem opravdu nečekal ;) Koukal jsem na tu "smlouvu" a musím říct, že je opravdu "zajímavá" :shock: Tímto bych se na webu taky nechlubil.

P.S. Akorát jsem nepochopil, proč tam jsou Platební podmínky zvýrazněny růžově - vypadá to značně nevhodně.
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Porovnání smluv

Příspěvek od okoun »

to je jednoduché, protože wifcomu jde pouze o peníze a o nic jiného, jinak by vůbec nemohli provozovat tu jejich slavnou politiku sdílené linky...
Odpovědět