Xbox 360

Potřebujete poradit? Zkuste se zeptat.
Odpovědět
PaH
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. zář 2011 17:27:38

Xbox 360

Příspěvek od PaH »

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně online hraní na této konzoli - jen pro úplnost uvádím, že krom klasické herní zábavy je možné se spoluhráči chatovat přes handsfree dodávanou sadu. Problém je, že se nemohu s kýmkoli spojit (ve hře ani po chatu), kdo má vlašimnetí internet.. Konzole hlásí určitý druh internetového spojení, který se neslučuje s hráčem s totožným nastavením... Problém by měl jít naštěstí celkem lehce vyřešit - postup ve 3 krocích je popsán přímo na xbox oficiální stránce - jde o povolení určitých portů na routeru, nastavení IP adresy konzole do DMZ zóny a případné povolení UpnP módu routeru, nicméně i tento postup nepomáhá (mám ethernetový router TP-Link dodaný od vás).

Otázka je, zda i pro provedení těchto kroků není nějaké finální blokování dále po síti, které toto nastavení ruší.. ?

Možná mi nabídnete řešení v použití veřejné IP adresy, ale toto nechci, mělo by to jít (musí) i bez toho..

Díky...
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Xbox 360

Příspěvek od okoun »

máte opravdu dobře nastavenou DMZ?

když zadáte wan ip adresu routeru, tak vás to přesměruje na xbox? pokud ne tak je to špatně
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Xbox 360

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

Vaši linku jsem prověřil a přenastavil do jiné skupiny, kde se jinak priorizují porty a provoz na síti. Zkuste, prosím, zda-li to zabralo.

Osobně konzoli neznám, ale vím, že několik lidí ji na síti u nás používá a problémy nemají, ale je pravda, že všichni mají veřejnou IP.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
PaH
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. zář 2011 17:27:38

Re: Xbox 360

Příspěvek od PaH »

na routeru v nastavení DMZ zadám pouze IP adresu konzole, žádné jiné nastavení to nenabízí - pokud zadám wan IP adresu routeru dojde vždy k pokusu o načtení stránky, který skončí chybou (vypršel časový limit) .. problém tedy zůstává..
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Xbox 360

Příspěvek od okoun »

asi tak, musí se ukázat stejná stránka jako když se zadá ip přímo té konzole
PaH
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. zář 2011 17:27:38

Re: Xbox 360

Příspěvek od PaH »

to okoun: moc tomu nerozumím - zadám-li IP adresu konzole, tak se má načíst co? Konzole má nějakou stránku?

Prostě problém je stále v přesměrování portů, které potřebuje microsoft ke komunikaci s konzolí, i když je povolím na routeru, jsou stále "zakázané"..

Zeptám se tedy jinak - protože mám router od Vlašimnetu, chci se zeptat, jak správně nastavit přesměrování a povolení portů a umístit statickou IP konzole do DMZ tak, aby to fungovalo, tak jak má...
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Xbox 360

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

pokud máte router dodaný od nás, prosím napište mi mail s kontaktem na Vás. Předám technikovi, který by se u Vás zastavil a router přenastavil.
Předpokládám, že bude potřeba nejen promapovat porty, ale i svázat konzoli v DHCP serveru.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Xbox 360

Příspěvek od okoun »

PaH píše:to okoun: moc tomu nerozumím - zadám-li IP adresu konzole, tak se má načíst co? Konzole má nějakou stránku?

Prostě problém je stále v přesměrování portů, které potřebuje microsoft ke komunikaci s konzolí, i když je povolím na routeru, jsou stále "zakázané"..

Zeptám se tedy jinak - protože mám router od Vlašimnetu, chci se zeptat, jak správně nastavit přesměrování a povolení portů a umístit statickou IP konzole do DMZ tak, aby to fungovalo, tak jak má...
já xbox neznám, tak právě nevím jestli má nějaké webové stránky, pokud máte někde linux tak doporučuji nmapem proscanovat otevřené porty na té wan adrese routeru, myslím si že to DMZ prostě nefunguje jak má
PaH
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. zář 2011 17:27:38

Re: Xbox 360

Příspěvek od PaH »

Tak jisté vzdálené nastavení ze strany Vlašimentu a veřejná IP adresa přiřazená konzoli vyřešila problém s NATem, nyní už vše funguje...
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Xbox 360

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

veřejná IP v těchto případech zabere vždy. Osobně si myslím, že tento systém pracuje na podobném principu jako jsou P2P sítě.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět