rozšíření signálu po domě

Potřebujete poradit? Zkuste se zeptat.
Odpovědět
Mayday
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03. čer 2014 10:14:54

rozšíření signálu po domě

Příspěvek od Mayday »

Dobrý den,
nedávno jsem se přestěhoval do bytu ve 3.patrovém domě. Vlašimnet poskytuje majiteli internet, který rozesílá pomocí Wi-Fi po celém domě. Nemám problém chytat signál o patro níž na chodbě, ale mám problém chytat signál již u mě v bytě. Četl jsem několik článků ohledně wifi extenderů či repeaterů, ale bojím se, aby tato zařízení skutečně fungovala a bezproblémově posílala signál dál (jestli jsem dobře pochopil technologii, tak se sníží rapidně objem přenesených paketů). Chci se tedy zeptat, zdali jste schopní řešit tuto situaci a dopravit signál, který by byl v pohodě pro běžného konzumenta (download, občasný upload, hry). Nebo by byla cesta přes AP a další router? (úplně dobře tomu nerozumím)
Děkuji za brzkou odpověď.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rozšíření signálu po domě

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
popsaný problém bych řešil tak, že od stávajícího routeru bych natáhl o patro výše kabel a dal další router, nebo ten stávájící přesunul, či použil jinou vysílací anténu atd. Těžko se radí, pokud člověk nezná přesně situaci. Možností je hodně.

V zásadě ale platí, že domácí wi-fi routery slušně pokrývají okruh okolo sebe ve své dané výšce. Vysílací anténa má úhel okolo 8 - 15°, čili slušný signál je na daném patře a horší je to už o patro výš. Zde se třeba může dát router i pod strop, někdy to stačí. Záleží také z čeho strop je - dřevo není takový problém, ale panely, nebo traverzy signál spolehlivě zničí (absorbují, odrazí, atd.).
Co se týká opakovačů, je potřeba v zásadě počítat s tím, že Vám udělají z rychlosti cca 50%. A platí, že pro kvalitní zesílení musíte mít kvalitní signál. Používání opakovačů je vhodné ve velkých prostorech, například restauracích apod., v domácnosti bych ho nedoporučoval.
Další možnost je poslat si signál po el. síti. Zde je potřeba zvážit stav rozvodů a ideální je, pokud jdou zásuvky na jedné fázi a v jednom rozvaděči. Případně se dají fáze v rozvaděči prohodit atd.

Nevím, zda-li jsem Vám přesně pomohl, ale toto jsou asi hlavní myšlenky. Pokud byste s tím nechtěl laborovat, nebo to nechodilo, ozvěte se na infolinku. Zajistili bychom Vám řešení.

Děkuji
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět