Sdílení internetu v domácnosti přes ASUS WL-500G Premium

Potřebujete poradit? Zkuste se zeptat.
Odpovědět
Neal
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. srp 2008 21:26:24

Sdílení internetu v domácnosti přes ASUS WL-500G Premium

Příspěvek od Neal »

Dobrý den,

hned na úvod otázka pro admina - zajímalo by mě, proč byl zrušen můj účet zde na fóru spolu s dotazem, který jsem dnes odpoledne založil?

pro ostatní (i pro admina):

Nemáte někdo zkušenosti s nastavením sdílení internetu (vlašimnetu) v domácnosti přes výše zmiňovaný wifi/router/switch?

Díky za každé nakopnutí...

P.
Admin
Příspěvky: 39
Registrován: pon 28. črc 2008 19:20:20

Re: Sdílení internetu v domácnosti přes ASUS WL-500G Premium

Příspěvek od Admin »

Zdravím,
Váš účet byl registrován dne 9. srpna 2008 v 22:26:24 hod. Nikde jsem nenašel záznam o Vaší registraci a příspěvku v odpoledních hodinách, jak uvádíte. Mohlo dojít k problému při samotné registraci, kdy nebyl řádně potvrzen registrační e-mail.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení internetu v domácnosti přes ASUS WL-500G Premium

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

nastavení není nijak obtížné. Použijte "setup wizarda" a jako mód vyberte "Home gateway". No a pak jen doplňte požadované údaje. To, co potřebujete zadat, najdete ve smlouvě o připojení k internetu.

Velice hezky zpracovaný návod včetně příkladů naleznete zde : http://uloz.to/294167/asus-wl-500-manual-cz.pdf.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Neal
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. srp 2008 21:26:24

Re: Sdílení internetu v domácnosti přes ASUS WL-500G Premium

Příspěvek od Neal »

Dobrý den,

k tomu bugu u registrace: registrační mail byl potvrzen snad v pořádku, jinak bych se ani nepřihlásil a nevložil příspěvěk, to že jsem se zaregistroval podruhé toho 9. srpna ve večerních hodinách pod stejným uživatelským jménem jen potvrdilo fakt, že můj účet byl nějakým způsobem "skartován" - snad to byla jen nějaká hloupá chybka...

jinak já mám ten asus originál balení, takže odkazovaný návod mám i v tištěné podobě (jinak díky)- mezitím jsem pokročil - postupoval jsem zřejmě chybně, protože net nejede, dokud nestrčím "vlašimnet" do jednoho z LAN portů (tedy ne do WAN) a přitom mít vypnutou DHCP službu na routeru (v PC mám získávání adres automaticky) - tím router předá IP od providera (od vás) na síťovky v jednotlivých PC - to způsobilo stav, že jsem stratil možnost se připojit na webové rozhraní routeru, protože nejsem na stejné "desitkove" siti (takže pro změnu administrace routeru musím "vyřadit" net a ručně nakonfigurovat IP adresu síťovky nebo dočasně povolit DHCP na routeru, pak to zas přehodit nebo snad konfigurovat router online, když si to tady patřičně nastavím) - není to trošku krkolomné řešení? nejde to lépe? a proč to v zásadě nefunguje přes WAN port? možná bych užl měl být v klidu a šoupat nohama, ale přece jen by mě to zajímalo... ;)
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení internetu v domácnosti přes ASUS WL-500G Premium

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

o tom jak se chovají LAN a WAN porty záleží na nastaveném módu routeru. Podle vašeho příspěvku máte momentálně router nastavený v bridge módu. To znamená že LAN port, WAN port a Wi-Fi jsou spojené a propouší vše, či-li i nadřazené DHCP.
Nevím přesně jaké módy tento ASUS umí - u nás je nepoužíváme. Musíte najít nějaký mód který který umí přijmou na WAN port nadřazené DHCP od nás a pak rooutovat.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Admin
Příspěvky: 39
Registrován: pon 28. črc 2008 19:20:20

Re: Sdílení internetu v domácnosti přes ASUS WL-500G Premium

Příspěvek od Admin »

Neal píše:Dobrý den,
k tomu bugu u registrace: registrační mail byl potvrzen snad v pořádku, jinak bych se ani nepřihlásil a nevložil příspěvěk, to že jsem se zaregistroval podruhé toho 9. srpna ve večerních hodinách pod stejným uživatelským jménem jen potvrdilo fakt, že můj účet byl nějakým způsobem "skartován" - snad to byla jen nějaká hloupá chybka...
Asi opravdu došlo k nějaké divné chybce, žádný uživatel mazán nebyl. Ale jsem rád, že Vám účet už bez problémů funguje a můžete tu diskutovat.
Odpovědět