Kam kracis Vlasim-nete?

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
fanda111
Příspěvky: 6
Registrován: ned 08. úno 2009 20:10:59

Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od fanda111 »

Dobry vecer,
pri vydatne diskuzi o pomalem internetu se svymi kolegy jsem dospel k nazoru, ze je neco "divneho" na mem pripojeni. Kdyz se podivam ke konkurenci, tak vetsina poskytuje daleko vetsich datovych toku a navic za uplne jine ceny.
Proto bych timto rad verejne vyzval zastupce teto site o vizi, pripadne program budoucnosti site Vlasim-net. Jelikoz jsem jejim clenem, tak me zajima budoucnost. Pokud je vasim cilem zamerit se na paterni site s velkymi datovymi prenosy, tak prosim dejte nam to vedet. My na vesnicich to mame trochu jinak....


Muj pocit je momentalne takovy, ze konkurence-bohuzel-bohudiky (i dcerinna) je daleko vepredu a tady (na foru) to evidentne take skomira.

Se stabilitou pripojeni jsem spokojen, obcasne vykyvy nebo vypadky muze mit kazda sit. Jednou za cas se mi site sit zpomali - viz vcera kdy jsem stahoval uzasnych 60 KB/s, ale beru to jako narok na exces.

Dekuji.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

nejprve je důležité zdůraznit, že pokud máte s linkou nějaké problémy je třeba se ozvat na naši infolinku a vše se dá řešit.

Co se týká vize je velmi jednoduchá, poskytovat internet bez výpadků, stabilní a rozumné nesdílené rychlosti s nadstandardními servisními podmínkami - to se nikdy nezměnilo.
Z Vaší IP adresy jsem u nás nenalezl na http://rychlost.vlasimnet.cz žádná měření za tento rok. Tak prosím o pár kliků a pokud se rychlost bude pohybovat mimo tarif, určitě budeme řešit.
Jinak zrovna včera (viz web) ve Vaší obci proběhla výměna vysílače. Takže jsme zase o krok dál. Odlazování bude probíhat ještě dnes.

Jinak co se týče ceny, můžete si snížit měsíční poplatky v rámci zvýhodněného předplacení si služby na 1 rok dopředu (uhradíte platbu souhrnně za 10 měsíců, ale předplaceno jich budete mít od nás 12, takže 2 měsíce užívání služby budete mít zdarma).
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od okoun »

fanda111 píše:Dobry vecer,
pri vydatne diskuzi o pomalem internetu se svymi kolegy jsem dospel k nazoru, ze je neco "divneho" na mem pripojeni. Kdyz se podivam ke konkurenci, tak vetsina poskytuje daleko vetsich datovych toku a navic za uplne jine ceny.
Proto bych timto rad verejne vyzval zastupce teto site o vizi, pripadne program budoucnosti site Vlasim-net. Jelikoz jsem jejim clenem, tak me zajima budoucnost. Pokud je vasim cilem zamerit se na paterni site s velkymi datovymi prenosy, tak prosim dejte nam to vedet. My na vesnicich to mame trochu jinak....


Muj pocit je momentalne takovy, ze konkurence-bohuzel-bohudiky (i dcerinna) je daleko vepredu a tady (na foru) to evidentne take skomira.

Se stabilitou pripojeni jsem spokojen, obcasne vykyvy nebo vypadky muze mit kazda sit. Jednou za cas se mi site sit zpomali - viz vcera kdy jsem stahoval uzasnych 60 KB/s, ale beru to jako narok na exces.

Dekuji.
Zdravím Vás, jsme velmi zvídavý človíček a tak mě zajímá co je to za konkurenci? Ano máte pravdu, že velké množství poskytovatelů nabízí megarychlosti například 20Mb za 300 Kč 30Mb za 450 Kč atd. Ono stále platí pravidlo papír snese vše, protože je nadmíru jasné že se jedná o sdílené rychlosti (leda že by měli zázračnou technologii, kterou nikdo nemá :D ), tedy ráno Vám to bude fungovat dobře a večer budete rád, že budete rád. Reklamace rychlosti u takového poskytovatele je prakticky nemožná protože vám bude sděleno, že je síť zatížená a nebo že máte ve smlouvě agregaci 1:20. V takové síti je prakticky nemožné při zátěží hrát hry a telefonovat. Proč? Protože taková sít nejde prakticky efektivně uřídit. Takže lagování je celkem standardní záležitost a prakticky všichni mi to potvrdili co používají připojení od takových sítí
Je třeba se nad tím zamyslet a udělat si jasno co přesně chcete, jestli rychlost od 20 k 5 a nebo stále rychlost 10.

Pokud píšete, že to tu na foru skomírá, tak je to v podstatě dobře, asi nikdo nemá moc problémy. A hlavně je třeba si uvědomit, že to forum tu je protože drtivá většina poskytovatelů takovou komunikaci s klientama vůbec neumožňuje ba dokonce nechává promazávat různá jiná fora, pokud tam někdo napíše něco nelíbivého, takže bohudík za toto forum :)

Věřte mi že to co tu píšu jsem nasbíral ze zkušeností jak od poskytovatelů zde tak od poskytovatelů ve větších městech jako Praha, neříkám, že všichni "sdílenkáři" jsou špatní, ale v drtivé většině tomu tak je. Jedná se jen o populistický marketing za účelem získání mas uživatelů.
fanda111
Příspěvky: 6
Registrován: ned 08. úno 2009 20:10:59

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od fanda111 »

Dobry den,

v uplynulych dnech jsem byl ve spojeni s panem Fialou. Vysvetlil mi, jak se veci maji a projel me pripojeni testy. Skutecne je zrejme nahoda, ze probehlo posileni v dobe, kdy jsem si zoufal nad rychlosti downloadu. Nyni mam download kolem 500 KB/s, coz je super hodnota hodnota proti puvodnich 150 KB/s. Stabilita a odezva spojeni u vlasimnet byla vzdy chvaluhodna.
Dekuji proto vsem, kteri se na tom, abychom byli spokojeni podileli a podileji.

Nevim, zda je zahodno sem psat konkurencni nabidky v nasem okoli.
Snad dcerinnou muzu uvest, coz je tlap-net, ktery jak mi bylo receno v nasi vesnici nedokaze postkytnout stabilni signal.
Dalsi spolecnost nabizi "az" 12Mbps (4Mbps down, 4Mbps up garance) BEZ AGREGACE.

Nejlepsi by bylo samozrejme pripojeni kabelem, ale nejsem si jisty, zda se toho my na vesnicich dockame. :roll:
Ted nemluvim jen o stahovani, jde take o sledovani tv, videonahravek na ruznych serverech apod.

Pokud je forum v hybernaci zduvodu spokojenych uzivatelu, tak to jedine chvalim.

Slo mi spise o celkovou vizi, jak jsem uvadel v prvnim prispevku. Mel jsem totiz dojem, ze se tu hovorilo pouze o panelacich a optikach, coz se nas vubec netyka.

Dekuji
exel
Příspěvky: 51
Registrován: pon 13. říj 2008 19:31:08

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od exel »

Zdravím,

určitě kráčí dobrým směrem, stačí sledovat, jak dělají na síti i v malých obcích. Navíc p. Fiala nemá potřebu se chlubit s každou novou anténou a vždy udělá jen souhrnný příspěvekna web, i to hodně říká a dá se ocenit. Jen tak dál ;)
petr7209
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 19. bře 2009 20:33:50

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od petr7209 »

Souhlasim s fandou.
Na vesnicich to moc dobre neslape.Vykend je to uplna katastrofa.
A slibovane kazdorocni navysovani rychlosti se mne vubec netyka,nezaznamenal jsem zadnou zmenu.
Tak asi je to tak,jak pise fanda,kdyz bume mlcet,jako by jsme byli spokojeni.
exel
Příspěvky: 51
Registrován: pon 13. říj 2008 19:31:08

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od exel »

Tak si vyžádej servis a nemlč :roll:
happy.faerman
Příspěvky: 2
Registrován: úte 14. říj 2008 17:41:36

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od happy.faerman »

Dobrý den,
Ač jsem staronovým zákazníkem Vlašimnetu, myslím, že i já mohu přispět k této diskusi ;)
vyzkoušel jsem ve Vracovicích internet v několika formách a ač né úplně spokojen s výkonem a stabilitou jsem se přeci jen přiklonil k Vlašimnetu, a co se servisu a podpory týká tak je jistě Vlašimnet jedničkou a podotýkám, že nejsem zaměstnanec či jinak podobně naladěný příznivec této společnosti, ale jen hovořím ze zkušenosti. Jsem ve Vracovicích víc než 5 let a za tu dobu jsem několikrát "otravoval" podporu proč to nejde nebo proč se to "seká" atd. Reakce byla vždy profesionální a vždy můj problém vyřešili. Je mi jasné, že jsme na WIFI a tudíž Optice budeme závidět, ale je to prostě daň za to, že nechceme být ve městech a užíváme si volnosti na vesnicích :) a doufám, že Vlašimnet nám Wifinářům bude vycházet nadále vstříc a bude nám v rámci možností modernizovat připojení a dodávat svou službu alespoň ve stejné kvalitě a "suprovém" servisu.
PS: zrovna řeším s podporou, že to zas nejde , ale bylo my vysvětleno, že probíhá modernizace a do konce týdne by to mělo frčet, tak se těším jak to dopadne, ale myslím, že Vlašimnet nezklame :D
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

děkuji za reakci. V těchto dnech se na Vracovicích opravdu intenzivně pracuje, staví se tam nová linka atd. Drobný výpadek bude ještě ve středu (viz. web) a pak by mělo být připojení lepší.

Na vesničky určitě nazapomínáme, od září se do nich investovalo hodně peněz, času a energie.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
happy.faerman
Příspěvky: 2
Registrován: úte 14. říj 2008 17:41:36

Re: Kam kracis Vlasim-nete?

Příspěvek od happy.faerman »

Takže po upgrade páteřní sítě a návštěvě technika je opět Vlašimnet tam kde má být :-) tedy na správné cestě a děkuji za bleskurychlé vyřešení problému ve Vracovicích !! Opět se potvrdili má slova o tom, že jako firma se chová na výsost profesionálně. Opraveno a vylepšeno a do budoucna se těším na navyšování rychlosti :-) i když už jsem teď dost na vážkách zdali nezkusím vyšší tarif :-)
Přeji hezký den
Odpovědět