rychlost

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 734
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
pošlete mi na sebe prosím do e-mailu telefonní kontakt. Poslal bych k Vám technika co nejdříve.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: rychlost

Příspěvek od harold »

Fakt už mě tohle nebaví, ani se nemužu podívat na jeden live fotbal,pořád se to seká,a samozřejmě je všechno v pořádku a vlastně ani nevím proč to sem píšu, když mě správce stejně ignoruje
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: rychlost

Příspěvek od okoun »

harold: z toho co zde píšete se asi moc zjistit nedá. především pořádně změřte vaše připojení a to:

1. stáhněte program http://www.slunecnice.cz/sw/mispbo-network-monitor/ pro měření využité vaší sítě
2. spusťte program network monitor, vypněte vše co by mohlo papat internet, otevřete pouze prohlížeč se stránkou speedtest.net a změřte, při měření se dívejte i na program network monitor.
3. pokud bude program network monitor stále využívat síť v třeba 500 kb/s a to po dobu "nic nedělání" tak máte v PC nějakou havěť.
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: rychlost

Příspěvek od harold »

to žu je jedno,přecházím na wifcom
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: rychlost

Příspěvek od okoun »

wifcom v žádném případě nedoporučuji ze zkušeností bývalých klientů této firmy.

1. Neuvěřitelné latence do internetu (většinou 200ms)
2. rychlost kolísá od 0.5 Mb-2Mb (píšou že budete mít 5Mb :))) )
3. servis - ve smlouvě mají týden na obnovení provozu (hrůza)
4. pokud nezaplatíte (třeba nějakým nedopatřením) hnedle máte celkem slušné penále.
5. máte omezený počet stahování - pokud budete mít zavirované PC (myslím si že máte) tak vám to bude překračovat tento limit a wifcom vám zakáže přístup na internet s dialogovým oknem, že máte zavirované PC
6. v sítí není aplikované žádné omezení rychlostí - to znamená, že pokud jste dál od zdroje jejich konektivity do internetu tak si vůbec nic moc neškrtnete a a pokud jste někde blízko bude vám to zase super fungovat na úkor nefunkčnosti internetu u vzdálenějších zákazníků wifcomu

takže ve shrnutí: síť nemohu doporučit na: hry, telefonování, sledování TV

takže raději zůstaňte u této firmy (udělejte vše co jsem napsal v minulém příspěvku a nebo vypojte všechny vaše domácí pc a další připojená HW do sítě vlašimnet.cz a zapojte nějaké jiné PC třeba notebook od známého, který bude "čistý" nebo nově nainstalovaný, nebo si kupte O2 adsl pokud jste blízko u ústředny adsl.

pokud přejdete k wifcomu, nelze nic namítat je to vaše rozhodnutí :roll:
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: rychlost

Příspěvek od harold »

myslis ze když maj přes 7000 zákazníku,že to maj tak hrozný jo?
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: rychlost

Příspěvek od okoun »

1. většina zákazníků této firmy jsou starší lidé a lidé co přecházeli z dial-up připojení (neznají pořádný internet), (reklamní oddělení každému strkalo reklamní letáky, mám zkušenosti i s osobním vnucováním) prostě se oproti jiným ISP dost vnucují a to niky nebylo dobré.
2. myslíte, že to číslo 7000 je pravdivé? no pokud ano, tak možná ještě hůř pro nové klienty. velké firmy nemají čas na zákazníky a potom to vypadá jak to vypadá. pokud se jedná o wifcom, tak preferují připojení pomocí bezdrátové technologie WIFI a u těchto technologií se opravdu číslo 7000 zákazníků nevyplácí (to ale jednou wifcom pochopí a dojede na to).


no a jen tak mimochodem u wifcomu se s vámi nikdo takto "crcat" nebude (že by vám 10x prověřoval linku) a vyslovit názor na firmu tam ani náhodou mít nebudete jako tady, tam funguje něco čemu se říká krutá cenzura :!:
voky5
Příspěvky: 5
Registrován: pát 26. bře 2010 21:48:26

Re: rychlost

Příspěvek od voky5 »

wifcom rozhodně nedoporučuji .. rychlost pomalá , kolísá , servis horší jak rychlost české pošty .. ;)
petr7209
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 19. bře 2009 20:33:50

Re: rychlost

Příspěvek od petr7209 »

Ale nově připojení zákazníci WifCom si prý nemůžou stěžovat.Rychlost je v pohodě.
Vlastní skušenost nemám,jen vyčteno v diskuzích.
Mě se rychlost Vlašimnetu posledních cca.30-40dní velice zlepšila,jsem teď velice spokojen.

:P :P :P
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: rychlost

Příspěvek od okoun »

tady nejde tak o rychlost jako o stabilitu a ta je u wifcomu skoro nulová!
a to nemluvím o přístupu wifcomu, když nastane porucha. prostě se začínají chovat jako monopolní O2, akorát že O2 má alespoň stabilní a rychlou linku narozdíl od jejich zpraseného bezdrátu.

PS: pokud linku u wifcomu opravdu zatížíte, tak ve výsledku máte úplně jinou rychlost než se ukáže při měření. oni to mají moc dobře udělané aby to fungovalo jinak když se měří :roll:
Odpovědět