Problem s lagama

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Swam
Příspěvky: 6
Registrován: úte 02. pro 2008 21:13:23

Problem s lagama

Příspěvek od Swam »

Dobry podvečer, mám už zase problém se stabilitou meho připojeníObrázek ......nemůžu si stěžovat na stahování to je radost ale když jsi chci zahrát např. Counter strike tak mi tam nehorázě skáčou čísla (ping) 20
500
125
148
¨ 1500
50
350
je to strašně nestabilní prosím o náké prověření popřípadě opravu .
Admin
Příspěvky: 39
Registrován: pon 28. črc 2008 19:20:20

Re: Problem s lagama

Příspěvek od Admin »

Dobrý den,

na linku jsme Vám zadali test, který skončí zítra večer. Poté bychom se ozvali.
jardajelinek
Příspěvky: 7
Registrován: úte 03. lis 2009 19:46:18

Re: Problem s lagama

Příspěvek od jardajelinek »

Mám stejný problém internet je jak na houpačce jednou (na hoře ) jednou dole ,dole je to častější . Pink o tom ani nemluvím 160 a výš je opravdu hodně .Jde to z kopce opravdu uvažuju o změně poskytovatele hrůza hrůza a ještě jednou hrůza Jarda
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s lagama

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
pokud na lince máte nějaký problém, stačí zavolat, nebo poslat e-mail, na linku se podíváme a v případě problémů zajistíme nápravu.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Jakub
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17. lis 2010 22:15:13

Re: Problem s lagama

Příspěvek od Jakub »

Dobrý den taky už uvažuji o změně poskytovatele už je to hrozné ping 200 a více psal sem emaily a nic nikdo se nozívá prosím o odpověd .Chtělo by to vyřešit prosím napište na email nebo na forum děkuji
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s lagama

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

mail jste nám psal v podobnou dobu, co tento příspěvěk. Opravdu u PC nesedíme 24 hodin denně, abychom ihned reagovali. Ale Váš mail je stejně neúplný, jako tento příspěvěk.
Prosím pošlete mi do mailu buď číslo Vaší smlouvy, nebo adresu instalace. Na Vaše jméno žádnou smlouvu z dané lokality nemáme. Na linku dáme test, pokud by nešla na dálku odladit, zajel by k Vám technik dát věci do pořádku.

Děkuji
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: Problem s lagama

Příspěvek od harold »

jo to lagy mam i ja :cry: :cry: nekolikrat jsem vam psal, vy jste dal test a vsechno je v poradku, vcera mi to stahovalo 20 KB/s na youtube sem musel čekat pres pulhodiny nez mi to načetlo 3 minutovy video, ale tak ja už s tim nic nenadelam, chtelo by to ADSL nebo nekoho lepsiho :cry: :cry:
Lukešová
Příspěvky: 12
Registrován: stř 01. pro 2010 10:34:34

Re: Problem s lagama

Příspěvek od Lukešová »

Dobrý den taky už uvažuji o změně poskytovatele už je to hrozné ping 200 a více psal sem emaily a nic nikdo se nozívá prosím o odpověd .
No tohle je docela s podivem,službu vlašimnetu využíváme asi 3.roky a vždy to bylo bez problémů,pokud byl problém stačila poslat zpráva sms a technik se ozval max.do druhého dne a vše se dalo ihned řešit,nepamatuji že by internet nám nešel déle než 10.hodin a to i v situacích kdy byly popadané stromy a pod.internet využíváme na Roudným a to je obklopeno lesy a nejbližší bod je ve Zvěstově cca 5 km od příjmače.
V těchto lokalitách moc na výběr nebylo co se vyzkoušelo to stálo za houby pevná linka O2 max.512kb,bezdrátové O2 max.30-95kb,nakonec jediná záchrana byla právě vlašimnet kde se rychlost furt pohybuje tak jak je na screnu :
mereni.jpg
mereni.jpg (149.63 KiB) Zobrazeno 15008 x
okoun
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08. bře 2010 15:38:28

Re: Problem s lagama

Příspěvek od okoun »

a kde pak vlašimnet bere konektivitu do internetu?
tak malý upload to vypadá jo kdyby to brali z ADSL :)
a nebo je upload schválně seškrcen aby byl kvalitnější down? to by ale potom ztrácelo na významu být připojen jinou technologií než adsl...
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s lagama

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,

moc možností, kde brát ve Vlašimi konektivitu v dostatečném množství není. Již máme vlastní okruh přímo do Sitelu (jeden z uzlů českého internetu), přes který provozujeme IPTV.

Poměr mezi downloadem a uploadem záleží na aktuálním vytížení sítě. Máme inteligentní systém řízení provozu, který je nastaven tak, aby preferoval download. Jen pro upřesnění, Wi-Fi je halfduplexní technologie, takže může jet plnou rychlostí jen jedním směrem v jednom okamžiku. Naše řízení provozu považujeme za jednu z našich hlavních konkurenčních výhod. Pokud bychom toto neaplikovali, nedalo by se přes internet pořádně telefonovat, používat Skype atd.

Nabízet na Wi-Fi symetrické linky lze jen v určitých případech (vyhrazené spoje pro firmy apod.), nikoliv globálně na všech vysílačích. Stačí pak jeden neukázněný uživatel se špatně nastaveným torrentem a zboří celý vysílač, případně danou lokalitu.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět