Stránka 1 z 1

Bouřka

Napsal: úte 03. črc 2012 21:27:32
od exel
Dobrý den,
i když pro Vlašimnet si ne roll: . Obdivuji jak s bouřkami bojujete. Podle stránek Wif... máte trable jen vy :evil:

Re: Bouřka

Napsal: stř 04. črc 2012 19:24:56
od Ing. D. Fiala, DiS.
Dobrý den,

děkuji za Vaši podporu. Co se týká Vašeho postřehu u naší konkurence, aktualita se už objevila - ne, že by mi nepřišla podobná. Ale to je už smutné pravidlo :evil:

Re: Bouřka

Napsal: sob 07. črc 2012 15:35:22
od okoun
No já se jen směji, jak pánové od konkurence napsali jak jim padají spoje při hustém dešti, že by někde udělali něco špatně při instalacích soudruzi :?: :lol:
Normální 5G a 10G spoj by rozhodně padnout při dešti neměl. Já bych se s tím tedy na webu nechlubil jako oni. Je vidět, že si jejich zákazníci nechají líbit asi vše, jak vidím... hlavní je že to mají za 300 Kč že :roll:

Re: Bouřka

Napsal: sob 07. črc 2012 17:08:23
od Ing. D. Fiala, DiS.
Dobrý den,

zde Vám musím trošku oponovat, většina RR spojů je navržena v třídě kvality X2, kde je 20 dBm rezervy na únik signálu. Ale při přívalových deštích této intenzity a na celé délce spoje - tedy několik kilometrů, je úbytek signálu kolikrát i dvojnásobný. Proto lehají i licencované spoje a o 10 GHz ani nemluvě.

Nám také nekomunikovaly licenci, sice na pár minut, ale tomu se nedá zabránit. Pokud tak intenzivně prší, v celé délce spoje by musely být paraboly 3x tak velké, aby to nelehlo. Jako rýpnutí si dovolím říci, že nejen tato věta je kopií 1:1 z mé aktuality :roll:

Re: Bouřka

Napsal: ned 08. črc 2012 9:00:35
od okoun
Bohužel takové zkušenosti nemáme, vždy se snažíme nadimenzovat spoje s velkou rezervou a počítá se právě s hustým deštěm. Nevím přesně jakého výrobce používáte, ale my jsme problémy s Orcavama (10G) neměli nikdy. Summity na 11G také bez pádu. Ano pokles byl, ale ne takový, aby lehnou spoj, to by byl pro nás fail.
Pokud máte někde 24GHz a podobně na 4 a více km, tak se samozřejmě nedivím.

Re: Bouřka

Napsal: ned 08. črc 2012 17:26:30
od Ing. D. Fiala, DiS.
Dobrý den,

no ono je opravu rozdíl pak v poplatcích k ČTÚ za frekvence. Jde to postavit tak, aby to nelehlo v podstatě v jakémkoliv pásmu (do těch 34 GHz), ale za mnohem větší peníze. A pak přichází na řadu rozvahy poměr cena x výkon x spolehlivost a proto se vše staví ve třídě X2.

A u 10,5 GHz se to dá opravu předimenzovat, i když by se nemělo. Ale nájmy se většinou počítají podle velikosti antény a též jsme u vzorečku cena x výkon x spolehlivost a proto se i zde vše staví ve třídě X2.

Všude je sice nastavena adaptivní modulace (snížení kapacity přenosu při zvýšeném útlumu), ale i to počítá s rozložením právě v těch 20 dBm na trase spoje.

Toť asi navysvětlenou, proč spoje nevydrží přívalový déšt pokud je v celé trase.