Mapa pokrytí Wi-Fi

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
MrGiantBiker
Příspěvky: 4
Registrován: pát 19. zář 2008 21:12:17

Mapa pokrytí Wi-Fi

Příspěvek od MrGiantBiker »

Dobrý den,
myslím, že by pro vaše stávající i potenciální záklazníky bylo přínosné, kdybyste do sekce Mapa pokrytí Wi-Fi (2,4 GHz a 5 GHz) přidali skutečnou mapku, na které by byly pomocí ikonek/symbolů označeny obce, či přípojné body včetně rozlišení na 2,4 GHz a 5 GHz.
Bylo by to přehledné a na první pohled čitelné. Ani by s tím nemuselo být spojeno příliš mnoho práce na aktualizaci, přece jen přípojné body přibývají spíše po jednotkách, takže by se to mělo nechat zvládnout.
Co vy na to?
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 734
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapa pokrytí Wi-Fi

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
Váš nápad je přínosný a už nás podobné znázornění také napadlo. Jediný problém je, jak to provést čistě a elegantně.
Vkládat přípojné body do map se mi příliš nelíbí, jelikož to o dosahu daných vysílačů příliš nenapoví. Z puntíku na nějakém domě nepoznáte, kam je z jeho střechy vidět atd. Vysílač v nějaké obci může mít dosah 500m, ale také 8 km... Záleží na terénu, výšce antén, zarušení atd.
Osobně se mi zamlouvá bod s vysílačem a od něj na mapě nějak znázorněný odhadovaný dosah (přesné pokrytí udá vždy jen měření intenzity signálu).
Ovšem takovéto znázornění jde udělat jako obrázek a vzniká pak problém při aktualizaci. Mapu pokrytí chceme vyvinout jako flashaplikaci s možností zoomu atd. Ale bude to asi až s novým designem stránek. Momentálně na to není čas. :|
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět