rychlost

Vaše zkušenosti, připomínky, názory
Odpovědět
psycho205
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 31. črc 2008 18:01:52

rychlost

Příspěvek od psycho205 »

dobrý den mám dotaz když mám u vás udělanej internet a mám nastavený připojení na to nejmenší co uvádíte v tabulce co bych měl udělat abi jste mi rychlost připojení zvíšily
děkuji za odpověd
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
stačí zavolat, nebo poslat e-mail a sdělit, na jaký tarif si přejete přejít. Změnu Vám provedeme co nejdříve. Tarif můžete libovolně měnit jednou za měsíc, ať již směrem nahoru tak i dolů.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
homer_cz
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. srp 2008 7:46:30

rychlost

Příspěvek od homer_cz »

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli plánujete další zvyšování rychlosti vašeho internetu. Například oproti ADSL vaše připojení v rychlosti poměrně zaostává. Ideální by například bylo udržet rychlost při stahování na horní hranici. Popřípadě bych byl rád, kdybyste vysvětlil proč tomu tak nemůže být.
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
snažíme se udržet tradici a navyšovat rychlost jednou ročně :lol: Což je myslím poměrně hezký standard.
Udržet rychlost stahování není možné právě z důvodu použité technologie, wi-fi má prostě svá omezení. V nezarušených oblastech jde dělat více, ale napříkald ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou, Benešově je problém skoro vše.
Nebylo by problém udělat třeba sdílené osmimego, ale pak jeden uživatel začně stahovat a ovlivní všechny ostatní. Přesně tomu se snažíme předejít. Pro nás je důležitá kvalita nikoliv kvantita. Proto má jen u nás každý svou vyhrazenou rychlost a s tím je počítáno, aby i když stahuje, co to jde, neovlivňoval ostatní.
Myslím, že je lepší si stahovat pomaleji, ale stále stejně a konstantně, než si dopoledne ve všední den stáhnout rychle film, ale o víkendu to nestačí ani na e-mail.
Doufám, že takovéto vysvětlení stačí, kdyby ne, klidně se ptejte, přesně k tomuto účelu jsme diskusní fórum opět oživili ;)
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
homer_cz
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. srp 2008 7:46:30

Re: rychlost

Příspěvek od homer_cz »

díky...a nemohl byste prozradit na kdy a o kolik plánujete navýšit rychlost? Abychom se měli na co těšit.. :lol:
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
no tak navyšovalo se v červnu 2008, takže počítám jaro / léto 2009. Musí se opět posílit značná část sítě, instalovat nové linky, páteře atd. Na každé navýšení musí být síť připravena, aby to nebylo jen psáno, ale aby to odpovídalo skutečnosti...
Když navýšíte naráz několika tisícům uživatelů, je to pořádná garda dat :o
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
psycho205
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 31. črc 2008 18:01:52

Re: rychlost

Příspěvek od psycho205 »

dobrý den mám dotaz když stahuju tak mám stálou rychlost okolo 20KB/s tak se chci zeptat zda je to normální když mám připojení 768 - 4096kb/s a jestli je to v normě tak se chci ještě zeptat když si nechám zvýšit připojení na 1536 - 4096kbs jestli bude stahování vyší nebo stejný
děkuji za vaší odpověď
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý den,
co se týká rychlosti, záleží také odkud, co a čím stahujete - musíte být konkrétní. Pošlete mi prosím do mailu případně podrobnosti. Na Vaši linku jsme se právě teď díval a není na ní žádná chybovost. Na lince je za posledních 14 dní přeneseno mnoho GB dat jak v uploadu, tak v downloadu. Z toho usuzuji, že využíváte nějaký typ P2P sítě - zde je rychlost závislá na uploadu, tak hlavně na tom, od koho taháte.
Zvýšení rychlosti Vám pomůže v tahání dat z normálního internetu, pokud myslíte u P2P, tak to tvrdit nelze, záleží od koho budete tahat. Nemáte v PC nějaký omezovač atp.?
Rychlost Vám můžeme na zkoušku zvýšit zdarma na 14 dní - můžete rozdíly posoudit sám... Kontaktujte mne na mail, či telefonicky.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
harold
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 18. zář 2008 17:23:21

Re: rychlost

Příspěvek od harold »

Dobrý den,
mám internet od vás 1596-4096 kbit/s a stahuje mi to nejvíc 70 kb/s a někdy to klesne ke 20kb/s proč tak málo, u O2 jsem měl rychlost 1700kbit/s a stahovalo mi to 200kb/s,proč je to u vás tak pomalý??
Ing. D. Fiala, DiS.
Administrátor
Příspěvky: 733
Registrován: pát 28. bře 2008 20:29:27
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost

Příspěvek od Ing. D. Fiala, DiS. »

Dobrý večer,
musím zopakovat to, co u dřívějšího příspěvku. Záleží čím a odkud stahujete. Linku máte v pořádku, už jsme to spolu řešili po telefonu. Rychlost, kterou zde uvádíte, nemáte, platíte si střední paušál, vaše rychlost je 1024 - 4096, tzn. souvislé stahování z webu by Vám mělo chodit okolo 125 kb/s.
Ing. David Fiala, DiS.
Vlašimnet s.r.o.
Jednatel / správce sítě
Certifikace - MTCNA ; MTCTCE ; MTCWE ; MTCRE

e-mail: david.fiala(zavinac)vlasimnet(tecka)cz
Odpovědět